hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.015,68 % -0.439
SON DAKİKA

Sözütek’ten, Sözlü’ye “yıkım” teşekkürü…

Son Güncelleme :

30 Ocak 2017 - 22:53

/ 435 views kez okundu.
Sözütek’ten, Sözlü’ye “yıkım” teşekkürü…

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ekibine, trafiği rahatlatma amaçlı yapılan eski orduevi binasının yıkım çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

ADANA (GÜNEY HABER)- Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve ekibine, trafiği rahatlatma amaçlı yapılan eski orduevi binasının yıkım çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Başkan Sözütek, halk arasında Karnıyarık olarak bilinen D-400 Karayolu Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerindeki üstü açık alt geçitlerin kapatılarak, yan yollarının genişletilmesiyle araç ve yaya trafiğini önemli ölçüde rahatlatan projenin başarıyla tamamlanmasından sonra, trafiğe yeni bir neşter olarak görülen Adana eski Orduevi binasının yıkımına başlanmasının da başta toplu taşımacı esnafı olmak üzere Müze Kavşağı’nı kullanan tüm sürücülere rahat nefes aldıracağını belirtti.

Sözütek, 6.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Yetkilileri ile varılan mutabakat sonucu yıkımına başlanan eski orduevindeki çalışmaların tamamlanmasıyla, mevcut 50 santimlik yaya kaldırımının genişliğinin 3 metreye çıkarılıp, araç trafiğine de yeni bir şerit daha açılacak olmasının kavşaktaki dönüşleri, dolayısıyla trafiği de aynı ölçüde rahatlatacağını söyledi.

Sözütek, “Şehir trafiğini önemli ölçüde rahatlatan Karnıyarık Projesi’nden sonra eski orduevi binasının yıkımına da başlanması, başta toplu taşımacı esnafımız, araç sahipleri ve daracık kaldırımda yürümekte zorlanan vatandaşlarımıza da rahat nefes aldıracaktır. Adana  trafiğine yeni bir nefes olacak bu projeyi başlatan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü başta olmak üzere,  Genel Sekreteri Şaban Acar’a, yanındaki atom karıncası Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Sinan Gül ve  emekçi ekibine, Adana için yıkıma anlayış gösterip, onay veren 6.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Yetkililerine esnafım ve Adanalılar adına çok çok teşekkür ediyoruz. Sayın Başkan Sözlü’ye,ayrıca Alimünif Yiğenağa Caddesi’ni yeniden trafiğe açtırmasından dolayı da yine esnaf ve sanatkarlarım ile Adanalılar adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.