hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

‘STK’ların Gücü Medeniyet Gelişmişliği’ 

Son Güncelleme :

27 Haziran 2014 - 0:58

/ 485 views kez okundu.
‘STK’ların Gücü Medeniyet Gelişmişliği’ 

AW128021
Adana Valisi Mustafa Büyük, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) sayılarının, niteliklerinin ve yaptıkları çalışmaların ülkelerin medeniyet gelişmişliğini de gösterdiğini, ülke, kentler ve üyeleri açısından faaliyetleri, projeleriyle öne çıkan STK’ların büyük önem taşıdığını söyledi.
 

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Valisi Mustafa Büyük, Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) sayılarının, niteliklerinin ve yaptıkları çalışmaların ülkelerin medeniyet gelişmişliğini de gösterdiğini, ülke, kentler ve üyeleri açısından faaliyetleri, projeleriyle öne çıkan STK’ların büyük önem taşıdığını söyledi.
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Başkan Yardımcısı Hakan Burç, Genel Sekreter Kamer Acer, Sayman Üye Gökalp Sofuoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhun Baskın, Adana Valisi Mustafa Büyük’e ‘Hoş geldin’ ziyaretinde bulundu. Derneğin kuruluşu ve çalışmaları ile ilgili Vali Büyük’e bilgi veren Başkan Sakarya, 22 yıllık geçmişe sahip Çukurova GİAD’ın 160 üyesi bulunduğunu, üyelerinin 16 bin kişiye istihdam sağladığını, Adana ihracatının 5’te 1’inin Çukurova GİAD üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.
Çukurova GİAD olarak özellikle son 2 yılda yaptıkları çalışmalar, organizasyonlar ve projelerle tanıtımda çok eksiği bulunan Adana’nın uluslararası düzeyde tanınmasını sağladıklarına dikkat çeken Sakarya, “Kentimize hizmet etmek, katkı koymak için çalışıyoruz. Geçtiğimiz zaman dilimi içerisinde Adana’da bugüne kadar yapılmamış şeyleri yaptık, eksikliğini gördüğümüz önemli çalışmalara imza attık. Dünyaca ünlü ekonomist Roubini’yi, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’i, Londra’nın ve Toronto’nun belediye başkanlarını Adana’ya getirdik. Gündeme yönelik programlar, projeler gerçekleştirerek faydalı olmaya çalıştık. Yine gündeminde konularla, konuklarla, hızlı karar alıp, kısa zamanda çok güzel projeleri hayata geçirecek, üyelerimiz için, Adana’mız için, ülkemiz için çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Çukurova GİAD’a başarı dileyen Adana Valisi Mustafa Büyük de, programının uygunluğu çerçevesinde derneğin organizasyonlarına katılacağını, kent yararına, kentin her alandaki gelişimine katkı olacak çalışmalarına destek vereceğini söyledi. STK’ların, özellikle işadamı derneklerinin, işadamlarının birbirlerini tanıması, diyalog ortamı olması açısından önemli olduğuna dikkat çeken Vali Büyük, “Kendi içinizde diyaloğu, dayanışmayı artırdığınızda, işbirliği ortamı oluşturduğunuzda bu şehrin genel mahiyetteki ekonomik kalkınmasına katkı sağladığınız gibi bireysel olarak her biriniz de bundan istifade eder hale geliyorsunuz. Dünya da böyle. Medeni toplumların hepsinde, medeniyet gelişmişliği STK’ların gücüyle ölçülmeye başladı. Hatta insanların kaç STK’ya üye olduğuna bakılıyor. Kişinin değerini ölçen en önemli kriterlerden birisi bu. Sosyal sorumluluk projelerine katkılarına bakılıyor. İşbirliğine, diyaloğuna, başkaları ile beraber hareket etme özelliklerine bakılıyor. Bu nedenle derneklerin anlamlı ve faydalı hale gelmesi, hem sizlere, hem şehrimize katkı sağlaması gerekiyor” diye konuştu.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER