logo

02 Ağustos 2018

Su borçları 27 Ağustos’a kadar yapılandırılabilecek 

Resmi Gazete’de yayımlanan Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun gereğince kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik kanuna dair başvuru süresi uzatıldı.

ADANA (GÜNEY HABER) – Resmi Gazete’de yayımlanan Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun gereğince kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik kanuna dair başvuru süresi uzatıldı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü konuyla ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:
“Vatandaşlarımız, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne olan borçlarını 27 Ağustos tarihine kadar Torba Yasa kapsamında yeniden yapılandırma hakkına sahip olacaklar. Geçmişe yönelik su borcu bulunan aboneler, 31 Mart 2018 tarihine kadar olan her türlü ceza ve borçları için yapılandırma hakkından yararlanabilecek. Su borçlarını yapılandıran abonelere 36 aya kadar taksit imkanı sunulacaktır. Taksitlendirilen ödemeler iki ayda bir tahsil edilecektir. İlk iki taksidin zamanında ödenmemesi, bir takvim yılı içerisinde iki defadan fazla olmak üzere taksidin ödenmemesi ya da eksik ödenmesi halinde yapılandırma bozulacaktır. Bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşların 27 Ağustos 2018’e kadar ASKİ Genel Müdürlüğü ve ilçe şubelerine müracaat etmeleri gerekmektedir. “

Share
205 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.