hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

“Süper Katibe” Başarı Belgesi 

Son Güncelleme :

23 Mart 2015 - 17:30

/ 455 views kez okundu.
“Süper Katibe” Başarı Belgesi 

Zabıt Katibi Perihan Duru, iş ve işlemlerin gecikmemesi için hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonu çalışması, soruşturma dosyaları üzerinde yaptığı işlemler ve gayretleri nedeniyle başarı belgesi ile ödüllendirildi.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Adliyesi’nde, Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Bürosu’nda görev yapan Zabıt Katibi Perihan Duru, iş ve işlemlerin gecikmemesi için hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonu çalışması, soruşturma dosyaları üzerinde yaptığı işlemler ve gayretleri nedeniyle başarı belgesi ile ödüllendirildi. Adliyede ‘Süper Katip’ olarak anılan Duru’nun belgesi, düzenlenen törenle takdim edildi.
Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Osman Tezcan, büro personeli olan ve birlikte çalıştığı zabıt katibi Perihan Duru’nun, çalışmalarından dolayı ödüllendirilmesini talep etti. Kaçakçılık Suçları Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Birsen Türkoğlu ve Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Dinçer’in de görüşleri doğrultusunda, Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) sistemi üzerinden Duru’nun çalışma durumu ele alındı.

HAFTA SONU VE MESAİ SAATLERİ DIŞINDA ÇALIŞTI
Yapılan incelemede, 8 Eylül-22 Aralık 2014 tarihleri arasında, Perihan Duru’nun, birlikte görev yaptığı savcısı ile birlikte bin 175 dosya hakkında karar verdikleri, bu dosyalara ait müzekkere, yazışma, eksik dosyaların kontrolü, tutuklu dosyaların takibi gibi işlemlerin yapıldığı, ayrıca hemen her gün mesai saati bitmesine rağmen saat 20.00-21.00’a kadar dosya üzerinde çalıştığı, iş yoğunluğunu azaltmak için gönüllü olarak hafta sonları mesaiye gelip görevine sürdürdüğü tespit edildi. Yine bu süre içinde; bir içinde bir işin açılması, yönlendirilmesi, onaylanması gibi 11 bin 123 kez, bir evrakın kaydedilmesi, görüntülenmesi, düzenlenmesi gibi 15 bin 486 kez işlem yaptığı, 3 bin 194 kez de safahat işlemi gerçekleştirdiği belirlendi.
Bu bilgiler doğrultusunda Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Duru’ya görevindeki verimli ve özverili çalışmaları nedeniyle törenle başarı belgesi verilmesini kararlaştırdı. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı toplantı salonunda düzenlenen törene Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, Komisyon Üyesi Adem Taşlı, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, hakim, savcılar ile adliye personeli katıldı.

“YOĞUN İŞ TEMPOSUNU KARŞILAMAK İÇİN FEDAKARLIK GÖSTERDİ”
Törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adliyede yoğun bir iş temposu olduğunu belirterek, bu tempoyu karşılamak ve adalet hizmetini sunmak için tüm çalışanların fedakarlık gösterdiğini söyledi. Personelin çalışma ve gayretlerini takip ettiklerini belirten Başsavcı Ali Yeldan, “Fedakar ve gayretli çalışmalarını, mesleğinde esirgemeyen, işini severek yapan değerli personelimiz Perihan Duru’ya teşekkür ediyorum. Çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum. Kurumumuza güç katan, adalete hizmet veren, hizmetlerin sunulmasında tüm gayretini sarf eden tüm çalışma arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Komisyonumuz bu şekilde çalışkan, başarılı ve gayretli arkadaşlarımızı tespit ettiği sürece bu uygulamaya devam edecek” dedi.
Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya da, zabıt katipliğinin zor bir görev olduğunu belirterek, “Bir çok arkadaşımız aynı şekilde ödüllendirilmeye layık çalışıyor, gayret gösteriyor. Perihan Duru’yu tebrik ediyor, özverili çalışmalarından dolayı personellerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ANNECİĞİM NE OLUR BARİ BUGÜN ERKEN GEL”
12 yıldır Adana Adliyesi’nde görev yaptığını belirten Perihan Duru ise, “Eylül ayında yaklaşık 1 ay boyunca savcım izinli olduğu için ben tek başıma çalıştım, dosyalarla ilgili işlemleri yürüttüm. Kaçakçılık suçları çok yoğun olduğu için bize günlük 20-25 dosya dağıtılıyordu. Savcım göreve başladıktan sonra günlük 40-50 dosyayı karara çıkardık. Adaletin gecikmemesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması, işlerinin bir an önce son bulması için hiçbir zorlama, baskı olmadan kendi isteğimle, savcımla birlikte geç saatlere kadar, hafta sonunda çalıştık. Bu sürede bin 175 dosya hakkında karar verdik, işlemlerini yaptık. Kızım, sürekli eve geç gittiğim için, telefonla arayıp ‘Anne ne olur bari bugün erken gel’ diye birçok kez sitem etti. Ben çalışmayı çok seviyorum. İşimi sahiplenerek ve benimseyerek görev yapıyorum. Emeğin bilinmesi, bilindiğini hissetmek çok güzel. Tüm arkadaşlarımızla özverili çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bana bu ödülü layık gören Komisyon Başkanlığı’na ve özellikle Cumhuriyet Savcımız Osman Tezcan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Komisyon Başkanı Mehmet Kaya ve Cumhuriyet Savcısı Osman Tezcan, Perihan Duru’ya başarı belgesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı yardım sandığından alınan çeyrek altını sunarken, Komisyon Üyesi Adem Taşlı da kent ve adliye sembollerinin bulunduğu duvar saatini hediye etti. İş arkadaşları da, başarılarından dolayı ‘Süper Katip’ ismini verdikleri Perihan Duru’yu tebrik etti.