Adana Güney Haber

Süper Lig 22 Takım Olsun

Süper Lig 22 Takım Olsun
Mesut Başaran
Mesut Başaran( mesut@adanaguneyhaber.com )
482 views
04 Ağustos 2020 - 1:15

Adana Demirspor’da Süper Lig’e alınarak 2020/2021 sezonu 22 takımla oynanması gerekir
TFF’nin küme düşmenin kaldırılması kararıyla birlikte Süper Lig’de 21 takım oldu ve her hafta bir takımın maç oynamadan haftayı geçirecek olmasının kimseye faydası olmayacaktır.

TFF 1.Ligini 3.bitiren ve Play-Off finalinde penaltılarla elenen Adana Demirspor’un da Süper Lig’e alınmasıyla takım sayısı dengelenecektir. En hakkaniyetli karar bu yönde olabilir.
Adana kamuoyunun yanı sıra milletvekillerinin de sporseverlerin de bu yönde girişimlerde bulunması ve bu yönde destek yaratmalarıyla Adana Demirspor 25 yıl aradan sonra yeniden Süper Lig’de yer alabilir.
Önümüzdeki sezonda 21 takımla oynanacak olan Süper Lig’de her hafta bir takımın bay olması ve maç yapmamasının kimseye bir faydası olmayacak ama takım sayısı 22’e çıkarıldığında da burada kazanan ve mutlu olacak ve de bunu da kimseyi mağdur etmeden tadacak milyonlarca futbolsever olacak.
Ayrıca fazla maç yayını dolayısıyla yayıncı kuruluş da kazanmış, dolaylı olarak da Türkiye Futbol Federasyonu ve de Kulüpler de olacak. Ve bu takım da Adana Demirspor olmalıdır. Peki, neden Adana Demirspor? Çünkü Adana Demirspor hem ligi 3. sırada bitirerek, hem de Play-Off finalisti olarak Süper Lig’e çıkma ucunda kalmış tek takımdır, bu şekilde de diğer 1. Lig takımlarına da bir haksızlık yapılmamış olacaktır.
Bu konunun Devlet Büyüklerimiz, başta futbol sevdalısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Kasapoğlu’nun değerlendirmeleriyle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir ve Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından da karara bağlanması umudunu taşıyorum.
Bu konuyla ilgili sürece Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’nın tüm Adana Milletvekilleri’nin de birlikte destekleri olacağı inancındayım. İnşallah yeni sezonda, yeni stadımızda Adana Demirspor’umuzun o tüm Türkiye’nin sevgisini, saygısını ve sempatisini kazanmış muhteşem taraftarıyla hep birlikte keyifli maçlar seyrederiz.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -