hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

Suriyeliler çadırlarını yakıp taşındı

Son Güncelleme :

19 Temmuz 2017 - 1:18

/ 256 views kez okundu.
Suriyeliler çadırlarını yakıp taşındı

Adana’da kendi kurdukları çadırlarda ikamet eden Suriyeliler, valilik talimatıyla yeni yapılan konteyner kente taşındı. Taşınma işlemi sırasında bazı Suriyeliler, çadırlarını sökmekle uğraşmayıp ateşe verdi. İtfaiye ekiplerinin söndürdüğü çadırlar ise daha sonra iş makineleri tarafından yıkıldı. 

ADANA (İHA) – Adana’da kendi kurdukları çadırlarda ikamet eden Suriyeliler, valilik talimatıyla yeni yapılan konteyner kente taşındı. Taşınma işlemi sırasında bazı Suriyeliler, çadırlarını sökmekle uğraşmayıp ateşe verdi. İtfaiye ekiplerinin söndürdüğü çadırlar ise daha sonra iş makineleri tarafından yıkıldı.
Olay, Yüreğir ilçesi, Koza Mahallesi’ndeki Suriyelilerin kaldığı çadırlarda meydana geldi. Savaştan kaçıp Adana’da çadırlarda ikamet eden Suriyeliler için Sarıçam ilçesinde 25 bin kişilik konteyner kent inşa edildi. 1 ay önce valilik tarafından kendi kurdukları derme çatma çadırda yaşayan Suriyelilere çadırlarını boşaltmaları için tebligat yapıldı. Tebligatları dikkate almayan Suriyeliler için ise sabah saatlerinde Adana Valiliği tarafından Yüreğir Kaymakamlığı’na çadırda yaşayanları çıkartmaları ve konteyner kente götürmeleri talimatı verildi.
Bunun üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi’nden 10 otobüs, Yüreğir Belediyesi’nden 5 kamyon ve çevik kuvvet polisleri yaklaşık 200 çadırın kurulu olduğu alana geldi. Suriyelilerden bazıları eşyalarını toplayıp otobüslere binip konteyner kente gitti. Bazıları ise çadırlarını sökmekle uğraşmayıp yaktı. Yanan çadırları ise itfaiye ekipleri söndürdü. Yanan çadırın demirlerini ise satmak için kendi kamyonetlerine yükleyen Suriyeliler daha sonra olaysız bir şekilde konteyner kente gitmek için yola çıktı. Bu sırada iş makineleri ise kentin estetiğini bozan çadırları yıktı. Bazı çocukların yıkılan çadırlarına hüzünle bakması dikkat çekti.