logo

21 Aralık 2017

TEB, Adanalı KOBİ’leri ‘Endüstri 4.0’a hazırladı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ’lerin küresel anlamda rekabet edebilmeleri ve ‘Endüstri 4.0’ sürecine adapte olabilmeleri amacıyla Anadolu’da düzenlediği ‘TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 Buluşmaları’na Adana’da devam etti. 20 Aralık Çarşamba günü TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, geleceğe yön vermek isteyen Adanalı KOBİ’ler bir araya geldi.

ADANA (GÜNEY HABER)- Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ’lerin küresel anlamda rekabet edebilmeleri ve ‘Endüstri 4.0’ sürecine adapte olabilmeleri amacıyla Anadolu’da düzenlediği ‘TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 Buluşmalarına Adana’da devam etti. 20 Aralık Çarşamba günü TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte, geleceğe yön vermek isteyen Adanalı KOBİ’ler bir araya geldi.

‘Danışman Banka’ anlayışıyla 12 yıldan bu yana KOBİ’lerin gelişimine destek veren Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ’lerin küresel anlamda rekabet edebilmeleri ve ‘Endüstri 4.0’ kavramına adapte olabilmeleri amacıyla hayata geçirdiği ‘TEB KOBİ Akademi Endüstri 4.0 Buluşmaları’na Adana’da devam ediyor. 20 Aralık Çarşamba günü Hilton Otel’de düzenlenen etkinliğe Adanalı KOBİ’ler büyük ilgi gösterdi.

TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç da katıldı.

BOZ: “REKABET İÇİN DÖNÜŞÜME HIZLI UYUM SAĞLAMALIYIZ”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan TEB KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, Endüstri 4.0 buluşmaları ile KOBİ’lerin farkındalık seviyesini artırmayı hedeflediklerini belirtti. Boz, sözlerine şöyle devam etti:

“Dijitalleşmenin her alanda yoğun bir şekilde yaşandığı bir dönemde sanayinin ayrı kalmasını hayal etmek mümkün değil. Gelecekte rekabet gücü yüksek ülkelerin arasında yer almak istiyorsak yaşanan dönüşüme hızlı uyum sağlamak zorundayız. Sanal gerçeklik uygulamaları, big datanın işlenmesi, giyilebilir teknolojilerle somutlaşmaya başlayan çıktılar yapay zeka ve nano teknoloji gibi faktörlerin devreye girmesiyle üretim dünyasında ezberleri bozuyor. Bu sayede artık daha hızlı, daha esnek, kalitesi daha yüksek ve daha verimli bir sanayi olacak. Zaman ve emek israfı azalacak, artan verimlilik toplumsal gelişimi ve hayat kalitesini artıracak. İşlerin otomatize edilmesi KOBİ’lerimizi doğrudan etkileyecek. İçinde bulunduğumuz dönem gelecek dönem üretim süreçlerini şekillendirme, gerekli aksiyon planlarını oluşturma, Endüstri 4.0 sürecine firmaların nasıl uyumlanacağı konusunda planlarını ve kural setlerini belirleme dönemidir. KOBİ’lerimiz, teknolojiyi iş süreçlerine adapte etmeli ve içinde bulunduğumuz değişim sürecini çok iyi anlamalı. Bu farkındalığın oluşması için bugün buradayız.”

ERSOY: “ENDÜSTRİ 4.0 KOBİ’LERE DEVRİM NİTELİĞİNDE FIRSATLAR SUNUYOR”

ION Academy Kurucusu Ali Rıza Ersoy, Endüstri 4.0 Yolunda: Dijital Fabrikalar sunumunda Endüstri 4.0 kavramının firmaların hayatında yapacağı değişikliklere vurgu yaptı.  Ersoy konuşmasında, “Endüstri 4.0 sadece büyük ölçekli sanayi işletmeleri için değil, yeni teknolojileri işine doğru entegre edebilen KOBİ’ler için de devrim niteliğinde fırsatlar sunuyor. Endüstri 4.0’ın sunduğu eşsiz verimlilik, dijitalizasyon ve esneklik, iş süreçlerinde başarıya dönüşüyor. ION Academy olarak, KOBİ’lerimizle bu fırsatları paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz ” dedi.

Etkinlikte, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı  Mehmet Sanlı Endüstri 4.0 sürecinin KOBİ’lerin hayatında yaratacağı farklara odaklanarak, değişime nasıl adapte olmaları gerektiğini anlatırken Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Müftüoğlu da ‘Global Rekabet ve KOBİ’ler başlıklı sunumunu yaptı.

 

 

Share
471 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.