Adana Güney Haber

Tehlikeli ve yasak serinlik

Tehlikeli ve yasak serinlik
44 views
13 Temmuz 2019 - 23:54

Sıcak havadan bunalan bazı çocuk ve gençler sulama kanallarında serinlemeye çalışıyor. Sulama kanallarında yüzmek tehlikeli ve yasak olmasına rağmen, yüzerek serinlemeye çalışan çocuklar sulama kanallarını adeta mesken ediniyor.

ADANA (GÜNEY HABER)-Sıcak havadan bunalan bazı çocuk ve gençler sulama kanallarında serinlemeye çalışıyor. Sulama kanallarında yüzmek tehlikeli ve yasak olmasına rağmen, yüzerek serinlemeye çalışan çocuklar sulama kanallarını adeta mesken ediniyor.

Adana’da sıcak havanın etkisini göstermesi ile birlikte sulama kanallarında yüzen çocuk sayısında da artış yaşanmaya başladı. Hijyene ve can güvenliğine dikkat etmeden sanki havuzda yüzüyormuş gibi büyük bir keyifle sulama kanallarında yüzen çocuklar, Adana’da ücretsiz havuz olmadığı için sulama kanallarında yüzmek zorunda kaldıklarını söylüyor.

Yaz mevsiminde belediyelerin çocuklara ücretsiz havuzlarda sadece yüzme öğrettiğini belirten çocuklar, “Sulama kanallarında yüzmenin yasak ve tehlikeli olduğunu biliyoruz. Fakat gidecek başka bir yerimiz yok. Çünkü yüzme havuzları ücretli, bizlerinde havuza verecek parası yok. Bu nedenle de yüzme havuzlarının yerine sulama kanallarında yüzüyoruz. Adana’da ücretsiz, herkesin gidebileceği havuzların olmasını istiyoruz. Adana çok sıcak, okullar kapatıldığında sulama kanallarında yüzmeye başlıyoruz.” diye konuştular.

SULAMA KANALLARINA PARA ÖDEMİYORUZ

Sulama kanalında yüzmenin çok zevkli olduğunu söyleyen Fatih Avan, “Sulama kanallarına para ödemiyoruz. O yüzden buraya arkadaşlarımla birlikte geliyorum. Sulama kanalında birlikte yüzüyoruz. Birlikte eğlenceli dakikalar yaşıyoruz. Sulama kanalındaki su daha soğuk olduğu için daha kolay serinleyebiliyoruz. Sulama kanalında yüzmenin tehlikeli ve yasak olduğunu biliyoruz, çünkü kanalın içinde sert akıntılar var. Bu akıntılara kapılmamak gerekiyor. Kanaldaki boğulmalara daha çok bu akıntılar neden oluyor.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -