hava
DOLAR 32,9013 % % 0.23
EURO 35,3479 % % 0.55
GRAM ALTIN 2.465,29 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.030,75 % % 0,60
BITCOIN 61.200,01 % -4.556
SON DAKİKA

“Terör saldırılarını lanetliyoruz!”

Son Güncelleme :

03 Ocak 2017 - 23:53

/ 446 views kez okundu.
“Terör saldırılarını lanetliyoruz!”

KESK Adana Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz:

“Terör saldırılarını lanetliyoruz!”

DİSK – KESK – TMMOB – Adana Tabip Odası Kurumları adına açıklama yapan KESK Adana Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’da yaşanan saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Bizler, baskıya, savaşa, teröre karşı birlikte yaşama ve birlikte yaşatma mücadelesine, inadına devam edeceğiz” dedi.
ADANA (GÜNEY HABER)- DİSK – KESK – TMMOB – Adana Tabip Odası Kurumları adına açıklama yapan KESK Adana Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’da yaşanan saldırıyı kınadıklarını belirterek, “Bizler, baskıya, savaşa, teröre karşı birlikte yaşama ve birlikte yaşatma mücadelesine, inadına devam edeceğiz. Yaşanan bu büyük acıyı paylaşırken, bize dayatılan karanlığın karşısında eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasiyi savunmaya, tüm farklılıklarımızla bir arada ortak bir geleceğe olan umudumuzu asla kaybetmeden mücadeleyi inatla sürdürmeye devam edeceğimizi tekrar ifade ediyor, tüm halkımıza bir kez daha başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.
DİSK – KESK – TMMOB – Adana Tabip Odası Kurumları adına açıklama yapan Karagöz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“2017 yılının ilk saatlerinde İstanbul Beşiktaş’ta bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin olduğu sırada; bu eğlence merkezine gelen kişi veya kişiler uzun namlulu silah ile vahşi ve acımasızca, sadece yılbaşını kutlamak üzere bir araya gelmiş masum insanların üzerine kurşun yağdırarak 39 insanımızı katletmiş 69 insanımızı ise yaralamıştır. DİSK, KESK, TMMOB ve Adana Tabip Odası olarak; yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar dileyerek, bu terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.
Her terör saldırısından sonra sorumluluğunu ve görevini yerine getirme acizliği gösteren siyasal iktidar, ezberlenmiş, tekrardan ibaret söz ve söylemlerle yaşanan katliamları kınamanın ötesine geçemiyor. Her katliamdan sonra saldırıların profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirildiği söylemleri, toplumu rahatlatan söylemler olmadığı gibi; güvenlik birimlerinin ve istihbarat teşkilatlarının yaşanabilecek her türlü girişime karşı yeteri kadar yetkin olmadığını da bu olaylar açıkça ortaya koymaktadır.
Bizler halk olarak ülkemizde huzur ve güvenin tesis edilmesini, Türkiye halklarının bir arada barış içerisinde yaşamasını arzu ve talep ediyoruz. Geride bıraktığımız 2016 yılının her günü Türkiye halkları açısından acının ve gözyaşının yumağı olmuştur. Türkiye halkları umut ve inatla, 2017 yılı için iyi dilek ve temennilerde bulunduğu yeni yılın ilk saatlerinde ülke barışına ve huzuruna sıkılan kurşunlarla yine yüreklerimiz dağlanmış, ocaklarımıza ise ateş düşmüştür.
“Yurtta Barış, Dünyada Barış” şiarıyla toplumsal gerilimleri, kutuplaştırmaları ve ötekileştirmeleri önleyecek barışçıl mesajlarla ülkemizin normalleşmeye ihtiyaç duyduğu bir süreci yaşıyoruz.
Laiklik ve seküler yaşam, Türkiye halkları için bir arada yaşamanın harcı ve aracıdır. Bundan dolayı Siyasal İktidar somut tedbir ve önlemler almalı ve hayata geçirmelidir. Toplumsal barış için siyasi kaygı ve beklentilerden uzak durulmalı, farklılıklarımız zenginliğimiz olarak görülmelidir. Siyasal iktidar bu zenginliğimizi koruyacak ve dayanışmayı gerçekleştirecek yeni stratejiler geliştirmek zorundadır.
OHAL süresince gazetecilerden siyasetçilere binlerce insanı tutuklayan, ancak halk için hiçbir güvenlik önlemi almayanlar ve yine hiçbir şekilde siyasi sorumluluk almayan, “istifa” dendiğinde dalga geçercesine gülümseyerek karşılayanlar bu cinayetin siyasi sorumlularıdır. Onlar artık istifa etmelidir.
Bizlerse; eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülkeye olan inancımızı ne 2016’da kaybettik, ne 2017’de; ne de sonrasında kaybedeceğiz. Demokrasi için verilecek emeğimiz, uğruna direnilecek memleketimiz, faşizme ve diktatörlüğe teslim edilmeyecek düşlerimiz var!
Bizler, baskıya, savaşa, teröre karşı birlikte yaşama ve birlikte yaşatma mücadelesine, inadına devam edeceğiz. Yaşanan bu büyük acıyı paylaşırken, bize dayatılan karanlığın karşısında eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasiyi savunmaya, tüm farklılıklarımızla bir arada ortak bir geleceğe olan umudumuzu asla kaybetmeden mücadeleyi inatla sürdürmeye devam edeceğimizi tekrar ifade ediyor, tüm halkımıza bir kez daha başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.”