logo

TIR üst geçidi yıktı

Kozan yolunda sabah saatlerinde tırın üst geçide takılması sonucu üst geçit yıkıldı. Üzerindeki iş makinesinin üst kısmının üst geçide takılmasıyla üst geçit tamamen yıkıldı. Can kaybının yaşanmadığı kaza sonucu kozan yolunda uzun araç kuyrukları meydana geldi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Kozan yolunda sabah saatlerinde tırın üst geçide takılması sonucu üst geçit yıkıldı. Üzerindeki iş makinesinin üst kısmının üst geçide takılmasıyla üst geçit tamamen yıkıldı. Can kaybının yaşanmadığı kaza sonucu kozan yolunda uzun araç kuyrukları meydana geldi.

Kozan yolunda daha yeni hizmete açılan üst geçit, tırın taşıdığı iş makinesinin köprüye sıkışması sonucunda yıkıldı. Tır sürücüsünün üst geçide takıldıktan sonra durumu kavrayamaması neticesinde bir müddet daha gitmeye çalışmasıyla köprünün sağlam kısımları da yıkıldı.

Büyük bir gürültü ile ne olduğunu anlayamayan etraftaki vatandaşlar hemen olay yerine akın ettiler. Köprünün yıkılması ile birlikte Kozan yolunda uzun araç kuyrukları da meydana geldi. Uzun uğraşlar sonunda yıkılan köprünün parçalarının yoldan kaldırılma çalışmalarının ardından yolun tekrar trafiğe açılacağı belirtildi.

Vatandaşların istekleri doğrultusunda rahat ve güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmek için kısa bir süre önce yapılan üst geçit yaşanan kaza sonrasında tamamen yıkılarak kullanılamaz hale geldi. Kaza anında üst geçitte herhangi bir vatandaşın bulunmaması ve kazada can kaybının meydana gelmemiş olması ise yürekler su serpen bir durum oldu.

Bu kadar büyük bir yüksekliğe sahip olan araçlar için bu tarz üst geçitlerin riskli olduğunu belirten vatandaşlar ise; “Buradaki üst geçit kısa bir süre önce yapılmıştı. Bu yolda karşıdan karşıya geçmek tehlikeli olduğu için buraya uzun zamandan beri üst geçit istiyorduk ancak bu kez de tırın üst geçide takılmasıyla köprü yıkıldı. Böylesine büyük yüksekliğe sahip olan araçların ya bu yollardan geçişi engellensin yada üst geçitler daha yüksek yapılsın. Allah korusun o an oradan geçen biri olsaydı ne olacaktı. Tır sürücülerinin de bunları hesap etmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandılar.

Share
58 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.