Adana Güney Haber

Toplam 16 Bin TL Ödüllü Kortej Takımları Kostüm Tasarım Yarışması

Toplam 16 Bin TL Ödüllü Kortej Takımları Kostüm Tasarım Yarışması
30 views
28 Kasım 2018 - 0:10

Önümüzdeki yılın nisan ayında 7’nci kez düzenlenecek olan “Nisan’da Adana’da-Portakal Çiçeği Karnavalı”nda “Kortej Takımları Kostüm Tasarım Yarışması” büyük heyecana sahne olacak. Toplam 16 bin TL ödüllü yarışmanın teması,  karnaval ruhuna uygun olacak şekilde “Bereket” olarak belirlendi.

ADANA (GÜNEY HABER)- Önümüzdeki yılın nisan ayında 7’nci kez düzenlenecek olan “Nisan’da Adana’da-Portakal Çiçeği Karnavalı”nda “Kortej Takımları Kostüm Tasarım Yarışması” büyük heyecana sahne olacak. Toplam 16 bin TL ödüllü yarışmanın teması,  karnaval ruhuna uygun olacak şekilde “Bereket” olarak belirlendi. Sadece tarım alanında değil; sanayi, ticaret, kültür-sanat, tarih gibi çeşitli alanların işlenebileceği yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Ocak 2019. Bireysel katılımın yapılamayacağı yarışmaya en az iki kişi veya sınırsız ekip üyeleri başvurabilecek. Minimum 2 çalışmayla katılımın gerektiği yarışmaya okullar, STK’lar gibi çeşitli kurumlardan yoğun katılım bekleniyor.

Yarışmaya katılan tüm kıyafetlerin kortej geçişine katılım zorunluluğunun olduğu kostüm tasarım yarışmasında birinci 8.000 TL., ikinci 5.000 TL., üçüncü 3.000 TL. ile ödüllendirilirken mansiyon ödülleri de dağıtılacak. Teması “Bereket” olan yarışmaya katılacaklar Çukurova Bölgesi’nin her alanında olduğunu göz önünde bulundurarak “Tarım, Sanayi, Ticaret, Kültür, Sanat ve Tarih” konu başlıklarını tasarımlarına yansıtabilecekler. Dini veya siyasi içerikli kıyafet ve tasarımların kabul edilmeyeceği yarışmaya katılacak kıyafet ve tasarımların halka açık alanda sergileneceği için genel ahlak kurallarına uygun olma zorunluluğu da bulunuyor.

Yarışmaya katılacak kıyafetlerin 30 Ocak 2019 tarihine kadar bitmiş olması ve fotoğrafların en geç bu tarihe kadar info@nisandaadanada.com adresine aşağıdaki bilgilerle birlikte gönderilmesi gerekiyor. Naci Sezgek’in koordinatörlüğünde düzenlenen yarışmayla ilgili sorular için ayrıca nacisezgek@hotmail.com adresine de e-posta gönderilebiliyor.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -