logo

Toroslar EDAŞ’tan Adana’ya 2 yılda 28 milyon TL aydınlatma yatırımı

(HABER MERKEZİ)-Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş, müşterilerine daha kaliteli hizmetler sunmak hedefiyle, mevcut aydınlatma sistemlerinde bakım, onarım ve yatırım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Toroslar EDAŞ, Adana ilinde sürdürülebilir ve kaliteli enerji sağlamak için şebeke ve aydınlatma yatırımlarını sürdürüyor. Adana’ya 2019 yılında yaklaşık 10 Milyon TL aydınlatma yatırımı yapılacak.

Adana ilinde yapılan çalışma kapsamında ekonomik ömrünü dolduran aydınlatma ekipmanlarını yenileriyle değiştirirken, henüz ekonomik ömrünü doldurmamış, kullanılır durumda olan fakat dış etkenler sebebiyle arızalanan aydınlatma armatürleri de bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Faaliyet gösterdiği 6 ilde 8,3 milyon nüfusa hizmet veren Toroslar EDAŞ 2019 yılının ilk 9 ayında Adana’da yürütülen aydınlatma çalışmaları kapsamında; 7029 adet armatür ekonomik ömrünü tamamladığı için yenilenmiştir.  29042 adet armatür yanar hale getirilmiştir. Dış etkenler sebebiyle hasar gören 34.989 metre kablo yenilenmiştir. Toroslar EDAŞ, sorumluluk bölgesinin genelinde yaptığı yatırımlar ve operasyonel iyileştirmeleri hayata geçirmeye ve bu hizmetleri müşterileriyle paylaşmaya devam edecek.

Share
96 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.