hava 35° Orta
DOLAR 32,8802 % % 0.2
EURO 35,1769 % % -0.11
GRAM ALTIN 2.499,74 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.087,08 % % 0,40
BITCOIN 64.438,80 % -2.101
SON DAKİKA

Tüm planlı kesintiler ve altyapı çalışmaları iptal

Son Güncelleme :

12 Ağustos 2016 - 17:56

/ 446 views kez okundu.
Tüm planlı kesintiler ve altyapı çalışmaları iptal

Vali Demirtaş, elektrik kesintileri ve olağanüstü durumlarda alınacak önlemleri masaya yatırdı

15 Ağustos gününe kadar tüm planlı kesintiler ve altyapı çalışmaları iptal

 Adana Valisi Mahmut Demirtaş, elektrik enerjisinin dağıtımında oluşan kesintiler ile olağanüstü durumlar karşısında alınan önlemler hakkında Enerji-Sa Toroslar EDAŞ Adana Bölge Müdürü Mehmet Bektaş ile TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Yılmaz Eğerci ve yöneticilerden ayrıntılı bilgi aldı. Elektrik dağıtımı konusunda oluşan sorunlar ve kesintiler ile olağanüstü durumlara karşı alınan tedbirlerin titizlikle uygulanması talimatı veren Vali Demirtaş, vatandaşlara verilen hizmetler noktasında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının her zamankinden daha titiz davranmaları gerektiğini belirtti.
ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş, elektrik enerjisinin dağıtımında oluşan kesintiler ile olağanüstü durumlar karşısında alınan önlemler hakkında Enerji-Sa Toroslar EDAŞ Adana Bölge Müdürü Mehmet Bektaş ile TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Yılmaz Eğerci ve yöneticilerden ayrıntılı bilgi aldı.
Elektrik dağıtımı konusunda oluşan sorunlar ve kesintiler ile olağanüstü durumlara karşı alınan tedbirlerin titizlikle uygulanması talimatı veren Vali Demirtaş, vatandaşlara verilen hizmetler noktasında tüm kamu kurum ve kuruluşlarının her zamankinden daha titiz davranmaları gerektiğini belirtti.

İŞTE ALINAN ÖNLEMLER
Enerji-Sa Toroslar EDAŞ Bölge Müdürü Bektaş ile TEİAŞ 18. Bölge Müdürü Eğerci ve yöneticilerince yapılan sunumda, muhtemel aksaklıklara karşı alınan önlemler şöyle sıralandı:
“İlimizde kriz masası oluşturulmuş olup, 24 saat çalışma esasına göre çalışılacaktır. Kritik öneme haiz Valilik, Emniyet Müdürlüğü, adliye, kaymakamlık, Telekom, havaalanı, MİT, hastaneler gibi kurumları besleyen ana dağıtım merkezlerinde sürekli nöbetçi personel bulundurulacaktır. Malzeme ihtiyacına karşı alınan tedbirlere rağmen ekstra ihtiyaç hasıl olması durumunda stoklarından yararlanmak için gerekli koordinasyon sağlanmıştır. Kritik kurumları enerjilendiren dağıtım ve trafo merkezlerimizde, nöbetçi görevlendirilen personelimiz, üçüncü şahıslarca sabotaj olması halinde emniyet birimlerimize gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Tüm izinler kaldırılmış olup ilave mesai planlanarak, çalışan ekip sayısı yüzde 60 oranında artırılmıştır. Bir vardiyada toplamda 70 personel ile çalışılırken 110 personelle çalışılacaktır.”

TÜM PLANLI KESİNTİLER VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI İPTAL EDİLDİ
Alınan tüm bu tedbirlere rağmen ekstra ekip ihtiyacı olması durumunda kullanılmak üzere taşeron firmaların hazır bekletileceği ifade edilen sunumda, “Enerji kurumları arasında koordinasyon sağlanmış, acil durumlarda iletişim halinde olunacaktır. Tüm planlı kesintiler ve alt yapı çalışmaları iptal edilmiştir. 15 Ağustos tarihine kadar hiçbir planlı kesinti yapılmayacaktır. 186 çağrı merkezi çalışan sayısı arttırılmıştır. Oluşabilecek herhangi bir siber saldırıya karşı internet sitelerimiz ve mobil uygulamalar için yedek serverlar hazır hale getirilmiş, gerektiğinde devreye alınacaktır. Bakım ekipleri 13-14 Ağustos tarihlerinde arızaya takviye edilmişlerdir. Olabilecek olağanüstü kesinti durumlarında farklı dağıtım merkezlerimizden enerji arzı yapmak için alternatif planlar oluşturulmuştur. Oluşabilecek kesintiler ve olağanüstü durumlara karşı tüm yedek malzemeler (trafo, kablo, pano, iletken, anahtarlama elemanları vb.) gerektiğinde kullanılmak üzere lojistik merkezleri hazır hale getirilmiştir. Basın yayın organları ve sosyal medya, kurumsal iletişim birimlerimiz tarafından sürekli takip edilecek olup, her türlü ihbar değerlendirilecektir. Lojistik merkezlerimizde 2 adet büyük tip seyyar jeneratör hazır hale getirilmiştir” denildi.