Adana Güney Haber

Tunç: Kozan’ın yaralarını hep birlikte saralım

Tunç: Kozan’ın yaralarını hep birlikte saralım
314 views
03 Eylül 2020 - 2:16

AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, Seyhan Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumunda, gündem dışı yaptığı konuşmada Kozan’daki orman yangınında mağdur olan vatandaşlara bir yardım köprüsü oluşturulmak üzere meclis olarak bir yardım komisyonu kurulmasını teklif etti.

(HABER MERKEZİ)-AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, Seyhan Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumunda, gündem dışı yaptığı konuşmada Kozan’daki orman yangınında mağdur olan vatandaşlara bir yardım köprüsü oluşturulmak üzere meclis olarak bir yardım komisyonu kurulmasını teklif etti.

Mustafa Tunç, “Kurban bayramının birinci günü başlayan ve peş peşe çıkan 6 yangında 200 hektar kızıl çam ağacı kül oldu, adeta ciğerimiz yandı. 6 köy ve 800 hane tahliye edildi. Yangının tamamen kontrol altına alınmasının ardından devletimizin ilgili bakanlıkları Kozan için seferber oldular. Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanlarımız Kozan’a giderek mağdur olan vatandaşlarımızın acılarına ortak oldular. Vatandaşların temel ve acil ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü girişimler yapıldı. Seyhan Belediye Meclisi olarak bizlerde Kozanlı hemşerilerimizin yaralarına merhem olmak için, yardım komisyonu oluşturulmasını teklif ediyorum” dedi.

AK Parti Seyhan Belediye Meclis üyesi Mustafa Tunç, oluşturulan Komisyon ile bölgeye giderek incelemede bulunulmasını, acil ihtiyaçlarının belirlenerek kısa sürede ilgili makamlara ulaştırılması gerektiğine de dikkat çekti. Tunç, ayrıca Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçilerek yanan bölgelerin tekrar ağaçlandırılması adına Fidan dikim kampanyası da başlatılmasını önerdi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -