logo

19 Haziran 2019

Turkcell, Adana’nın güneşiyle elektrik üretecek

Enerjicell ile 2016 yılından bu yana enerji alanındaki çalışmalarını sürdüren Turkcell, Türkiye’deki ilk güneş enerji santralini Adana’da hayata geçirdi. Adana Plaza’da konumlanan santral ile Turkcell, kendi elektriğini üretirken, Türkiye’nin de enerji ihtiyacına destek olacak.

ADANA (GÜNEY HABER)- Enerjicell ile 2016 yılından bu yana enerji alanındaki çalışmalarını sürdüren Turkcell, Türkiye’deki ilk güneş enerji santralini Adana’da hayata geçirdi. Adana Plaza’da konumlanan santral ile Turkcell, kendi elektriğini üretirken, Türkiye’nin de enerji ihtiyacına destek olacak.

Turkcell, ilk olarak Kuzey Kıbrıs’ta hayata geçirdiği Güneş Enerji Santrali’nin ardından yatırımlarına Enerjicell aracılığıyla hızla devam ediyor. Turkcell, Adana Plaza’daki santral ile kendi elektriğini üretirken, Türkiye’nin de enerji ihtiyacına destek olacak. Tesisteki elektrik üretimi de anlık olarak izlenebilecek. 

TÜRKİYE’NİN ENERJİ İHTİYACINA DESTEK

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Turkcell olarak müşterilerimize daha fazla değer katacak yenilikçi hizmet ve servislerin geliştirilmesine yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda hem teknolojinin hem de ülkemizin can damarı olan enerji sektörüne, 2016’dan bu yana Enerjicell şirketimizle hizmet veriyoruz. Bu alanda sadece çözüm sağlayıcı olmayı değil, aynı zamanda müşterilerimize kaliteli, düşük maliyetli ve çevreyle uyumlu elektrik ulaştırmayı hedefliyoruz. Türkiye için en önemli kaynaklardan güneş enerjisi yatırımlarımızla hem müşterilerimiz hem de ülkemizin ihtiyacına destek olmayı amaçlıyoruz. Bilindiği gibi enerji, ülkemiz ekonomisi için de önemli bir kaynak. Bu nedenle, üretilen enerjinin yüksek verimle kullanılması, mevcut enerji kaynaklarının yanı sıra alternatif ve yenilenebilir enerji kaynaklarına ait potansiyelin değerlendirilmesi büyük önem taşıyor.  Bu amaçla ilkini Kuzey Kıbrıs’ta hayata geçirdiğimiz güneş enerjisi santrali yatırımlarımıza şimdi Adana’yı da ekledik. Enerjinin ne kadar önemli olduğunu bilen bir şirket olarak ilerleyen dönemlerde ülkemizi yeni yatırımlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

ENERJİCELL MÜŞTERİLERİN İHTİYAÇLARINI BÜTÜNCÜL OLARAK ELE ALIYOR

Enerji yatırımına Enerjicell şirketi ile 2016’da başlayan Turkcell, sektöre yeni bir soluk getirerek en iyi müşteri deneyimini yaşatmayı ve tüm müşterilerine yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyor. Müşterilerin ihtiyaçlarını bütüncül olarak ele alarak enerji, enerji çözümleri, mobil ve sabit faydaları birlikte sunan Enerjicell, teknolojik yenilikleri, dijital servisleri, verimlilik çözümlerini ve akıllı uygulamaları müşterilerinin hayatının bir parçası haline getiriyor. Turkcell kesintisiz enerji sağlama, enerji verimliliği ve yeşil enerjiyi önceliklendirme amacıyla da ilk güneş enerji santralini Kuzey Kıbrıs’ta kurdu. 900 KWp kurulu güce sahip Kuzey Kıbrıs Turkcell Güneş Enerji Santrali, yaklaşık 6 milyon TL yatırımla tamamlandı. Güneş enerjisi ile elektrik üreten projeler hayata geçirdi.

Share
211 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.