Adana Güney Haber

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’ne iki yeni üye

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’ne iki yeni üye
35 views
10 Temmuz 2019 - 1:46

Faaliyetlerini Türkiye’de kurumsal yönetim anlayışının gelişmesi ve bu alandaki iyi uygulamaların artırılması misyonuyla sürdüren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’ne (TKYD) iki yeni üye daha katıldı. Türk ilaç sektörünün öncü ve köklü şirketi Abdi İbrahim İlaç ile Türkiye’nin önde gelen yatırım bankalarından PASHA Bank, TKYD üyesi oldu.

ADANA (GÜEY HABER)-Adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine inşa edilen kurumsal yönetim anlayışının Türkiye’de yaygınlaştırılması misyonuyla hareket eden Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) üye sayısını artırmaya devam ediyor. Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim ile Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan arasındaki ticaretin gelişimine katkı sunmak, bölgede yatırım yapan işletmelere kaynak ve rehberlik sağlamak üzere yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık ürünleriyle girişimcilere hizmet veren PASHA Bank, TKYD üyesi oldular.

“KURUMSAL ÜYE SAYISININ ARTMASI KURUMSAL YÖNETİMİN YAYGINLAŞMASI İÇİN ÖNEMLİ”

TKYD olarak üye sayılarını artırmaya devam ettiklerini ve toplamda 56 kurumsal üyeye ulaştıklarını söyleyen TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, şöyle konuştu: “Şirketlerin gelecekte de var olabilmesinin yolu başarılı bir kurumsal yönetim yapısı oluşturabilmelerinden geçiyor. Sağlam temellere oturtulmuş bir kurumsal yönetim yapısının, yalnızca şirketlere değil tüm Türkiye’ye sağlayacağı büyük faydanın göz ardı edilmemesi gerekiyor. Bu yaklaşımla, alanında Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketleri ile kurumsal yönetim ekseninde yürüttüğümüz çalışmaların alanının her geçen gün genişlemesini ülkemiz adına son derece önemli buluyoruz. Pusulası kurumsal yönetim ilkeleri olan Abdi İbrahim İlaç ve PASHA Bank gibi iki güçlü şirketin de aramıza katılmasıyla, önümüzdeki dönemde Türkiye genelinde kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaşması için daha da güçlü hareket edeceğiz.” dedi.

KURUMSAL YÖNETİMDE REFERANS NOKTASI

Özel sektör, medya, düzenleyici kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünya arasında önemli bir iletişim ağı kuran TKYD’nin kurumsal üyelerinin haricinde, 600’ü aşkın bireysel üyesi de bulunuyor. Üyelerine eğitim programları, yayınları, açık gündem toplantıları, Anadolu Seminerleri ve paneller yoluyla ulaşan TKYD, bu çalışmalarını kamuoyuyla da paylaşıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin