Adana Güney Haber

TÜRKOVAC AŞISINA VETERİNER HEKİM KATKISI

TÜRKOVAC AŞISINA VETERİNER HEKİM KATKISI
96 views
22 Eylül 2021 - 2:21

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, meslektaşlarının sorunlarını sahada dinlemek amacıyla başlattığı Türkiye turunda, Adana’ya ulaştı. Eroğlu, ‘’Pandemi sürecinde hem dünyada hem de ülkemizde veteriner hekimlerimiz önemli görevler ifa ettiler. Ayrıca, laboratuvarlara kapanarak, bugünkü yerli ve milli aşı TURKOVAC’ın son aşamasına gelinceye kadar, veteriner hekim kökenli virolog hocalarımız da çalışmalarda yer aldı’’ dedi.

(HABER MERKEZİ)-  Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, meslektaşlarının sorunlarını sahada dinlemek amacıyla başlattığı Türkiye turunda, Adana’ya ulaştı. Eroğlu, ‘’Pandemi sürecinde hem dünyada hem de ülkemizde veteriner hekimlerimiz önemli görevler ifa ettiler. Ayrıca, laboratuvarlara kapanarak, bugünkü yerli ve milli aşı TURKOVAC’ın son aşamasına gelinceye kadar, veteriner hekim kökenli virolog hocalarımız da çalışmalarda yer aldı’’ dedi.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, çeşitli temaslar sağlamak ve meslektaşlarının sorunlarını yerinde dinlemek amacıyla, Adana’da bir dizi program gerçekleştirdi.  Başkan Eroğlu, beraberinde Adana Veteriner Hekimler Odası tarafından oluşturulan bir heyetle, ilk olarak Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin’i makamında ziyaret etti.  Veterinerlik mesleğine sağladığı katkılardan dolayı, Tekin’e ‘teşekkür plaketi’ veren Eroğlu, ardından Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Caner Alıç, Ç.Ü. Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çelik, aynı zamanda veteriner hekim olan Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’a da sırayla ziyarette bulundu.  

‘’PANDEMİDE, VETERİNER HEKİMLER ÖNEMLİ GÖREVLER İFA ETTİ’’

Daha sonra, oda üyeleriyle istişare toplantısına katılan Ali Eroğlu, çözüm bekleyen sorunları karşılıklı değerlendirip çıkardıkları yok haritasının detayları hakkında bilgi paylaştı. Eroğlu, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti;  “Türk Veteriner Hekimleri Birliği olarak ülkemizde bulunan bütün odalarımızı ziyaret ediyoruz. Ülkemizde ki hayvancılık sektörüne ilişkin konuları ve veteriner hekimlik mesleğinin standartlarının güçlendirilmesi noktasında hangi çalışmaların yürütülmesi gerektiğini ve yürütülen çalışmalarda aksayan hususları, özellikle serbest çalışan hekimlerimizin sahada karşılaştığı E- reçete ve İTS gibi sorunları dinliyoruz ve çözüm önerileri üretiyoruz. Tabii sahada ki arkadaşları dinlememiz önemli bir konu. Adana Veteriner Hekimleri Odamız ve üyelerimizle zaman zaman konular üzerinde istişareler ettik; ama biz sahada meslektaşlarımızı dinlemek istedik. Pandemi sürecinde hem dünyada hem de ülkemizde veteriner hekimlerimiz önemli görevler ifa ettiler. Kısıtlamalardan muaf tutulan hekimlerimiz 7/24 görevlerine devam ettiler. Ayrıca, laboratuvarlara kapanarak malum olduğunuz gibi Covid-19’un izolasyonundan bugünkü yerli ve milli aşının son aşamasına gelinceye kadar, veteriner hekim kökenli virolog hocalarımız yer aldı. Bunlardan, TÜRKOVAC aşımızın mimarı Erciyes Üniversitesinden veteriner hekim virolog hocamız yer aldı. Bütün bunların yanı sıra; veteriner hekimlerimiz aynı zamanda, gıda güvenliği için sağlıklı hayvan, sağlıklı gıda, sağlıklı insan ve sağlıklı toplum bilincinde önemli görev ifa ediyorlar.” Eroğlu, Adana’dan ayrılmadan önce başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse’ye de bir ‘’teşekkür plaketi’’ takdim etti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -