hava 27° Parçalı Bulutlu
DOLAR 32,8248 % % 0.04
EURO 35,2439 % % -0.18
GRAM ALTIN 2.450,67 % % -1,57
ÇEYREK A. 4.006,85 % % -1,57
BITCOIN 64.015,68 % -0.439
SON DAKİKA

 Ünüvar: “Aba altından sopa göstermeye çalışanlar kaybedecek”

Son Güncelleme :

13 Mart 2017 - 0:26

/ 457 views kez okundu.
 Ünüvar: “Aba altından sopa göstermeye çalışanlar kaybedecek”


AK Parti Adana Milletvekili Prof Dr. Necdet Ünüvar, “Antidemokratik siyasetçilere 16 Nisan’daki Anayasa Değişikliği Halk Oylamasında hem Avrupa’daki, hem de ülkemizdeki vatandaşlarımız kuvvetli bir evet diyerek en güçlü cevabı vereceklerdir” dedi
.

ADANA (GÜNEY HABER) – AK Parti Adana Milletvekili Prof Dr. Necdet Ünüvar, “Antidemokratik siyasetçilere 16 Nisan’daki Anayasa Değişikliği Halk Oylamasında hem Avrupa’daki, hem de ülkemizdeki vatandaşlarımız kuvvetli bir evet diyerek en güçlü cevabı vereceklerdir” dedi.
Ünüvar, yaptığı açıklamada, Hollanda, Almanya, Avusturya gibi AB ülkelerinin son dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı sergiledikleri anti-demokratik yaklaşımları uluslararası kamuoyunun tüm çıplaklığı ile gözlemlediğini belirterek, “AB’nin bir demokrasi, hukuk ve özgürlük temelli yapısı olduğunu mağrur ifadelere başvurmaktan çekinmeden her platformda dile getiren sözde demokrat AB politikacılarının aslında bu evrensel değerleri kendi totaliter düzenlerini maskelemek için bir makyaj malzemesi olarak kullandıkları da bu olaylar neticesinde açıkça görünmüştür” diye konuştu.
Ünüvar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Almanya toplantılarının komik gerekçeleriyle iptal edilmesinin ardından, Hollanda tarafından önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağına iniş izni verilmemesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya kendi konsolosluğumuza giriş izni verilmemesinin her türlü diplomatik teamül ve nezaketten uzak, çirkin davranışlar olduğunu ifade etti.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin seçilmiş siyasetçilerinin kendi ülkelerinde yaşayan halkını ziyaretine bile tahammülü olmayan bu siyasal anlayışın kendi değerleri ile çeliştiğini görmenin uluslararası siyaset açısından koca bir kıta ve dünya için hayal kırıklığı olduğunu ifade eden Ünüvar, şunları kaydetti:
“Ülkemize karşı aba altından sopa göstereyim derken demokrasi makyajı ve ifade özgürlüğü peruğu düşen AB’nin kendi sopalarının, demokratik seçimler ile kendi halklarınca kendi kafalarında kırılacağını anlayamamış şekilde davranmaları da demokrasi bilincinden ne kadar uzak bir siyasal zihin yapısında olduklarının da işaretidir. Antidemokratik siyasetçilere 16 Nisan’daki Anayasa Değişikliği Halk Oylamasında hem Avrupa’daki, hem de ülkemizdeki vatandaşlarımız kuvvetli bir evet diyerek en güçlü cevabı vereceklerdir.”