hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Vali Coş Açılış Yaptı, Helallik İstedi 

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2014 - 12:41

/ 517 views kez okundu.
Vali Coş Açılış Yaptı, Helallik İstedi 


AW100439
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş Adana’nın Kozan ilçesinde katıldığı bir açılışta açılış yapıp helallik istedi.
 
ADANA (İHA) – Adana Valisi Hüseyin Avni Coş Adana’nın Kozan ilçesinde katıldığı bir açılışta açılış yapıp helallik istedi.
Özel Ortadoğu Hastanesi Kozan Şubesi’nin açılışı Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile çevre il ve ilçelerin belediye başkanları ve davetlilerin katılımları ile gerçekleşti.
Törende konuşan hastanenin yönetim kurulu başkanı Halis Bayrak, “Adana Ortadoğu Hastanemizin Kozan şubesini açmaktan mutluluk duyuyoruz. Adana’da sağlık alanında vermiş olduğumuz kaliteli hizmetlerden artık Kozanlılarda yararlanabilecek. Hastanemizin açılış törenine katılan başta sayın valimiz olmak üzere tüm değerli hemşerilerimize teşekkür eder, hastanemizin ilçemize ve Kozanlılara hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise yaptığı konuşmada, “En önemli nimet sağlıktır. Sağlığımızın yerinde olması çok önemli. Sağlığımızı kaybettiğimizde de güvenilir sağlık hizmetine ulaşabilmek çok önemli. Bu manada kamu hastanelerimiz ve üniversite hastanelerimiz görev yapıyor. Özel hastanelerimizde Adana’nın sağlık konusunda bir hizmet merkezi olmasında sadece Adana değil civardaki Şırnak ve Diyarbakır ve hatta sınır ötesindeki insanlar ilimize geliyor ve şifa buluyorlar. Bu hastanelerimiz ile gurur duyuyoruz” dedi.
Tayinin çıktığını hatırlatan Vali Coş, şöyle devam etti:
“Bugün burada hazır Kozanlı hemşerilerim ile bir araya gelme imkanı bulmuş iken biliyorsunuz kararname çıktı ve ben ildeki görevimden ayrılacağım yakında. Bu vesile ile buradaki arkadaşlarımızın, Kozanlı hemşerilerimizin şahsında burada olmayanlara da iyi dileklerimi iletiyor ve veda ediyorum. Görev süremizde bize karşı gösterdiğiniz hüsnü teveccühe, lütfettiğiniz bilgilere teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. İnşallah birlik ve dirlik içinde olduğumuz zaman ilçemizde, ilimizde ve ülkemizde kalkınacaktır. Bunu sağlamak için barış, huzur ve güven ortamını sağlamamız lazım. Bugün sizlere veda ederken hepinize hakkınızı helal etmenizi istirham ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından hastanenin açılışı Vali Coş ve beraberindekiler tarafından gerçekleşti.
60 yataklı olan Özel Ortadoğu Hastanesi’nde toplam 30 hekim ve 150 personelin görev yaptığı belirtildi.
Kozan Özel Ortadoğu Hastanesi’nin açılışına Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Adem Ersoy, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Kozan Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Musa Öztürk ve çevre ilçelerin belediye başkanları, İl Sağlık Müdürü Ahmet Özel ile çok sayıda davetli katıldı.
Vali Coş açılış sonrası Kozan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek helallik isteyip Kozanlılara veda etti.