Adana Güney Haber

VATANDAŞIN KANEPESİ BİLE HACİZ EDİLİYOR

VATANDAŞIN KANEPESİ BİLE HACİZ EDİLİYOR
158 views
24 Mayıs 2021 - 1:55

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, artan işssizlik rakamları, kötü giden ekonomi ve esnafa verilen göstermelik destekleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Orhan Sümer, “Yandaşın cebini, vatandaşın cebinden daha çok düşünen bir iktidar olduğu sürece ekonomi düzelmeyecektir” dedi.

(HABER MERKEZİ)-CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, artan işssizlik rakamları, kötü giden ekonomi ve esnafa verilen göstermelik destekleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Orhan Sümer, “Yandaşın cebini, vatandaşın cebinden daha çok düşünen bir iktidar olduğu sürece ekonomi düzelmeyecektir” dedi.

3 BİN LİRA DESTEK ESNAFA ANCA KEFEN PARASI OLUR

Orhan Sümer, “Sadece Adana’da 3 bine yakın esnaf iflas etti. 40 yıldır işllettiği ekmek teknesini zararına satmak zorunda kalan vatandaşlarımız oldu. Defalarca dile getirmemize rağmen yandaş şirketlere tanınan imtiyazlar efnafımıza tanınmadı. Destek diye açıklanan 3 bin -5 bin liralar, Esnafa can suyu değil, iktidar böyle devam ederse ancak kefen parası olacaktır.” Dedi.

Orhan Sümer, “Sadece Adana’da bir günde 500’e yakın İcra Dosyası açılıyor. Vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda ancak iktidar oralı dahi olmuyor. İki göz evindeki kanepesine dahi haciz gelen vatandaş iktidardan destek bekliyor. Desteği bırakın ne yazık ki iktidar yetkilileri feryad eden vatandaşlarımızı duymuyor bile. Ülke ekonomisi tarihinin en zor zamanını yaşıyor. Nedenlerini araştırdığımız zaman ortaya çıkan tablonun Tek Adam Rejimi olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Milletimizin kendine reva görülen bu zulüme dayanacak gücü kalmamıştır.”Dedi.

İKTİDAR İŞSİZLER ORDUSU YARATTI

Orhan Sümer, “ Adana Türkiye’nin içinde bulunduğu buhranı en net yaşayan ilimiz durumunda. Aynı tablo ne yazık ki bir çok ilimizde karşımıza çıkıyor. Rakamlarla sabit 45.000 Üniversite mezunu gencimizin işe girmek için Büyük Şehir Belediyemize başvurduğunu biliyoruz. Bu rakam tam olarak hesaplandığında yüz binleri buluyor. Ne yazık ki genç işsizlikte Adana 30 Büyükşehir içinde orana kıyasla 1 inci sırada. Tarımı, istihdamı, üretim araçlarını desteklemeyen iktidar anlayışı nedeniyle Çukurova’da ekilen tarım azarileri son bir buçuk senede yüzde 28 azaldı. Yaratılan işsizler ordusunun vebali iktidarın boynunadır” Dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -