Adana Güney Haber

Yabani Zeytin Ağaçları Aşılanarak Ekonomiye Kazandırılıyor

Yabani Zeytin Ağaçları Aşılanarak Ekonomiye Kazandırılıyor
263 views
07 Ocak 2021 - 2:09

Adana Orman Bölge Müdürlüğünde(OBM) rehabilitasyon çalışmaları kapsamında yapılan delice (yabani zeytin) aşı çalışmaları her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Doğada kendi halinde yetişen ağaçların Adana Orman Bölge Müdürlüğü Ekiplerince aşılama çalışmaları yapılarak bu sayede ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.

(HABER MERKEZİ)-Adana Orman Bölge Müdürlüğünde(OBM) rehabilitasyon çalışmaları kapsamında yapılan delice (yabani zeytin) aşı çalışmaları her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Doğada kendi halinde yetişen ağaçların Adana Orman Bölge Müdürlüğü Ekiplerince aşılama çalışmaları yapılarak bu sayede ekonomiye kazandırılması hedefleniyor.

Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Adana Orman İşletme Müdürlüğü, Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliğince yürütülen yabani zeytin aşılamaları hız kesmeden devam ediyor. Yabani ağaçların ekonomiye kazandırılması amacıyla yapılan aşılama çalışmalarında bugüne kadar, Yüreğir ilçesi dahilindeki Belören’de 320 hektarda 40 bin, Dededağ mevkiindeki 100 hektar alanda ise 15 bin aşı yapılarak doğada kendi halinde yetişen ağaçların ekonomiye kazandırılması çalışmaları sürdürüldü.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliğinin gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarını yerinde inceleyen Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz; “Bugün burada yani zeytin rehabilitasyon sahalarında Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliğimizin gerçekleştirdiği aşılama çalışmaları inceledik. Geçmiş yıllarda yapılmış aşılamaların bugün geldikleri durumu ve yeni yapılan aşılı ağaçları kontrol ettik. Bu yapılan çalışmalar sayesinde yüzlerce ağaç ekonomiye kazandırılmış olacak. Bu nedenle yapılan bu aşılama çalışmalarını çok önemsiyor ve arttırılmasını hedefliyoruz.” dedi.

Yabani zeytin ağaçlarında yapılan aşılamanın yöre insanı ve ülke ekonomisi için önemine dikkati çeken Bölge Müdürü Yılmaz, ”Teşkilatımızın çok önem verdiği delice (yabani zeytin) aşılamaları yöre insanımız ve ülkemiz ekonomisi için büyük önem arz etmektedir, geçmiş yıllarda yapılan ve yeni uygulanan fertlerin aşı tutma başarısı memnuniyet vericidir. İleriki yıllarda bu ağaçlardan elde edilecek verimin yöre halkımızın bütçesine ek gelir olacağına inanıyorum, başarılı aşı çalışmalarına imza atan kurum çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum, ellerine sağlık” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -