logo

13 Haziran 2018

Yaz tatili için rezervasyonlar doldu

Okulların kapanması ile birlikte resmen başlayan yaz tatilini tatil beldelerinde, turistlik beldelerde geçirmek isteyenler aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırdı. Tatil planlarını son ana bırakmak istemeyenler çok önceden yaptıkları rezervasyonlarda insanların daha çok Antalya’da bulunan otellerde yer ayırttığı belirtildi.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Okulların kapanması ile birlikte resmen başlayan yaz tatilini tatil beldelerinde, turistlik beldelerde geçirmek isteyenler aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırdı. Tatil planlarını son ana bırakmak istemeyenler çok önceden yaptıkları rezervasyonlarda insanların daha çok Antalya’da bulunan otellerde yer ayırttığı belirtildi.

Milyonlarca öğrencinin karne almasıyla birlikte uzuz sürecek bir yaz tatil de başlamış oldu. Ramazan bayramını da içine yaz tatilinde Ramazan Bayramı tatilinin 3 gün sürecek olması nedeniyle insanlar tatil planlarını ağırlık olarak Temmuz ve Ağustos ayına yaptırdıkların ifade eden turizmciler, kendilerine başvuranlar genellikle Antalya’daki otelleri tercih ettiğini Muğla, Aydın, İzmir’deki otellerin bunu takip ettiğini belirtiyorlar.

İnsanların yaz tatillerini geçirmek için aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırarak indirim fiyatlardan yararlandıklarını belirten Turizmci Özge Ersoy; “Yaz tatili için insanlar değişik yerler görmek, eğlenmek ve denize girmek istiyor. Tatillerini dolu dolu geçirmek isteyenler aylar öncesinden bizlere başvurarak indirimli fiyatlardan rezervasyonlarını yaptırdılar. Erken rezervasyon büyük avantajlar sunuyor ve tatilinizi çok daha ucuza yapmanıza imkan veriyor. Bu nedenle daha şimdiden gelecek senenin rezervasyonları almaya başladık. Yaptığımız rezervasyonlarda insanların daha çok Antalya’daki otelleri tercih ettiğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yapılan rezervasyonların daha çok Temmuz ve Ağustos ayı ağırlıklı olarak yapıldığını belirten Özge Ersoy; “Ramazan bayramı artık geldi sayılır. Ancak tatil süresi çok kısa olduğu için insanlar bu kadar kısa sürede bir yerlere gitmek istemiyor. Genelde aileleri ile birlikte tatillerini geçirmek istiyorlar. Yaptığımız rezervasyonlara baktığımızda Temmuz ve Ağustos aylarında insanların tatile çıkacaklarını görüyoruz. Erken rezervasyonun büyük avantajlar sunduğunu bir kez daha hatırlatıyor ve herkese iyi tatiller diliyorum.” dedi.

Share
214 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.