logo

08 Eylül 2018

“Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi” Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Aselsan arasında “Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezleri“ kapsamında;  “acil yardım numaralarının tek numarada toplanması projesinin geldiği aşama, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

ADANA (GÜNEY HABER)- İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Aselsan arasında “Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezleri“ kapsamında;  “acil yardım numaralarının tek numarada toplanması, sağlık, emniyet, jandarma, itfaiye gibi farklı kurumların tek çatı altında koordineli çalışarak acil yardım hizmetlerinin hızlı ve etkin bir biçimde verilmesi” projesinin geldiği aşama, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.

PERSONEL VE GÖREV DAĞILIMLARI TAMAMLANDI

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Yusuf Yalçın ve İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız ile ASELSAN ve İller İdaresi başta olmak üzere proje paydaşı kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“EN KISA SÜREDE VATANDAŞLARIN HIZMETINE SUNULACAK”

Katılımcıların, Adana’da kurulacak olan “Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi “ projesinin geldiği aşama hakkında ayrıntılı bilgiler vermesinin ardından açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, personel ve görev dağılımları tamamlanan uygulamanın, çok kısa bir süre sonra  vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını müjdeledi.

“YENİ NESİL 112 ÇAĞRI MERKEZİ, TOPLUMSAL YAŞAMA ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK”

Vali Mahmut Demirtaş, toplantı sonunda, toplumsal yaşama çok önemli katkılar sağlayacağını belirttiği  “Yeni Nesil Acil Çağrı Merkezi” projesinin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

 

Share
241 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.