Adana Güney Haber

YEREL KALKINMA POLİTİKALARINDA SAVUNUCULUK FAALİYETLERİ ELE ALINACAK

YEREL KALKINMA POLİTİKALARINDA SAVUNUCULUK FAALİYETLERİ ELE ALINACAK
688 views
22 Mart 2021 - 2:09

Yerel kalkınma politikaları kapsamında çözüm önerileri geliştirilmesi ve farkındalık yaratılması amacıyla TÜRKONFED ve CIPE iş birliğinde “Yerel Kalkınma Webinar’ları” düzenleniyor. İÇASİFED ev sahipliğinde gerçekleşecek “Savunuculuk” temalı ilk webinar’da, “Yerel Kalkınmada İş Dünyası ve Örgütlerinin Rolü” masaya yatırılacak.

(HABER MERKEZİ) – Yerel kalkınma politikaları kapsamında çözüm önerileri geliştirilmesi ve farkındalık yaratılması amacıyla TÜRKONFED ve CIPE iş birliğinde “Yerel Kalkınma Webinar’ları” düzenleniyor. İÇASİFED ev sahipliğinde gerçekleşecek “Savunuculuk” temalı ilk webinar’da, “Yerel Kalkınmada İş Dünyası ve Örgütlerinin Rolü” masaya yatırılacak. Açılış konuşmalarını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İÇASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyürek’in yapacağı etkinlik, 23 Mart Salı günü, saat 18.00’de Zoom uygulaması üzerinden canlı yayında izlenebilecek.

 Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve ABD merkezli Center for International Private Enterprise (CIPE), “İş Dünyası için Yerel Kalkınma Projesi” kapsamında, “Yerel Kalkınma Webinar’ları” düzenliyor. Kamu, özel sektör ve sivil toplumun, yerel kalkınma politikalarına yönelik ortak ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda çözüm önerileri geliştirilmesi ile farkındalık yaratılmasını amaçlayan webinar serisinin ilki, 23 Mart 2021 Salı günü, saat 18.00’de “Savunuculuk” temasıyla gerçekleşecek. Etkinliğin ev sahipliğini ise İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (İÇASİFED) yapacak.

Açılış konuşmalarını, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İÇASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akyürek’in yapacağı etkinlikte ayrıca, “Yerel Kalkınmada İş Dünyası ve Örgütlerinin Rolü” başlıklı bir panel düzenlenecek. Gazeteci Ilgaz Gürsoy’un moderatörlüğünde düzenlenecek panelde, Argüden Yönetişim Akademisi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yılmaz Argüden, “Katılımcı Politika Oluşturma Süreçlerinin Yerel Kalkınmaya Etkisi”; Paris Bosphorus Enstitüsü Başkanı Dr. Bahadır Kaleağası, “İş Dünyası ve Örgütleri için Savunuculuk ve Lobicilik Faaliyetleri”; OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Ankara Kent Konseyi Üyesi Süleyman Ekinci ise “İş Dünyası Gözünden Katılımcı Süreçler ve Bölgesel Kalkınmaya Etkisi”ni ele alacak.

PROJE KAPSAMINDA EĞİTİM VE WEBİNAR’LAR DÜZENLENECEK

“Yerel Kalkınma Webinar’ları”, TÜRKONFED ve CIPE iş birliğinde hayata geçirilen , “İş Dünyası için Yerel Kalkınma Projesi” kapsamında düzenleniyor. Proje ile yerel politika yapım süreçlerinde iş dünyası ve örgütlerine savunuculuk ve lobicilik faaliyetlerini nasıl gerçekleştirebileceklerinin anlatılması amaçlanıyor. Bu kapsamda beş farklı modül halinde, beş çevrim içi eğitim ve farklı temalarda üç webinar organizasyonu yapılacak. Bu etkinliklerde, iş dünyası ve örgütleri için yerel kalkınma, savunuculuk ve lobicilik faaliyetleri, toplumsal cinsiyet eşitliği ve doğal afet dayanıklılığında özel sektör-kamu iş birliğinin önemi vurgulanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin