logo

Yıldırım Beyazıt’ta dere temizliği

Adana’nın merkez Sarıçam ve Yüreğir ilçelerinden geçen Sarıçam Deresi ile ilgili vatandaşlardan şikâyetler gelmeye devam ederken, Sarıçam ilçe sınırları içerisinde yer alan Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Sarıçam Deresi yatağı temizleniyor.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana’nın merkez Sarıçam ve Yüreğir ilçelerinden geçen Sarıçam Deresi ile ilgili vatandaşlardan şikayetler gelmeye devam ederken, Sarıçam ilçe sınırları içerisinde yer alan Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde Sarıçam Deresi yatağı temizleniyor.

Adana’nın en büyük sorunlarından bir tanesi olan Sarıçam Deresi, çevresine saçtığı pis kokular nedeniyle Yüreğir ve Sarıçam ilçesi sakinlerinin tepkisine neden oluyor. Sarıçam Deresi’ne yakın yerlerde ikamet eden vatandaşlar, dere yatağının üzerinin kapatılmasını isterken, dere yatağı nedeniyle çocuklarının sık sık hasta olduğunu iddia ediyor.

Sarıçam Deresi ile ilgili yerel yönetimler, dere yatağını sık sık temizlemeye özen gösterirken, kış mevsimi öncesinde merkez Sarıçam ilçede yer alan Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yere yatağında çalışmalar başladı. Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı Cengiz Tutar, “Sarıçam Deresi kenarında yürüyen vatandaşlarımızın yaşadığı tedirginliğe son vermek için dere yatağı kenarında bulanan ağaçları Sarıçam Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile birlikte budamaya başladık. Böylelikle karanlık ücra köşelerde aydınlığa çıkmaya başladı. Sarıçam Deresi yatağının temizlenmesi çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

SARIÇAM DERESİNİN ÜZERİ KAPATILSIN

Semt sakinleri ise yapılan çalışmalarda emeği geçene kişilere teşekkür ederek, “Dere yatağı yaz – kış demeden çevresine çok pis kokular saçıyor. Bununda önlenmesi için dere yatağının üzerinin tamamen kapatılmasını istiyoruz. Normalde dere pis kokmaz ama bu dere yatağı çok pis kokuyor. Üzeri kapatılamıyorsa dere yatağının pis kokmasına neden olan sebebin bulunmasını ve bu sorunun giderilmesini istiyoruz. Muhtarımız olsun, belediye ekipleri olsun dere yatağını temiz tutmak için çalışıyorlar fakat yinede pis kokmasının önüne geçemiyorlar.” diye konuştular. Dere kenarında yürüyen vatandaşlarımızın yaşadığı tedirginliğe son vermek için Sarıçam belediyesi park bahçeler müdürlüğü ekipleri ile birlikte Yıldırım beyazıt mahallesinin içinden geçen dere yatağındaki ağaçların budanması ve karanlık ücra köşelerin aydınlığı kavuşturulması çalışmalarımız devam ediyo

Share
208 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.