logo

Yol çalışması festivale ulaşımı engelledi

Adana Lezzet Festivali’ne katılım beklenenden fazla olurken, Çevre Yolu’nda büyük trafik yoğunluğu yaşandı. Galleria tarafına araç trafiği verilmezken, Galleria’nın kuzey tarafında yapılan yol çalışması insanların tepki göstermesine neden oldu.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Lezzet Festivali’ne katılım beklenenden fazla olurken, Çevre Yolu’nda büyük trafik yoğunluğu yaşandı. Galleria tarafına araç trafiği verilmezken, Galleria’nın kuzey tarafında yapılan yol çalışması insanların tepki göstermesine neden oldu.

Adana Lezzet Festivali’nin düzenlendiği Merkez Park’a ulaşmakta zorluk yaşayan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Yaşanan yoğunluk nedeniyle Merkez Park’ın yanından geçen Çevre Yolu üzerine araç park etmeye izin verilmezken, Galleria’nın güney tarafına da yine araç girişine ve araç parkına izin verilmedi. Araç parkı için Galleria’nın Kuzey Bölgesi’nde ayrılan yer yetersiz kalınca insanlar araçlarını rast gele yerlere park etmek zorunda kaldı.

Araçlarını park edecek yer bulmakta zorluk yaşadıklarını belirten vatandaşlar, “Aracımızı koyacak yer bulamadık. Uzun süre trafikte kaldıktan sonra, aracımızı daha kuzeydeki Zabıta Müdürlüğü’nün oradaki alana bırakmak zorunda kaldık. Fakat oradan Merkez Park’ın oraya geçemedik. Çünkü yol çalışması yapılıyor. Hem yol, hem de yol kenarındaki kaldırımlar çamur içerisinde kalmış. Mecburen geldiğimiz yolu tekrar dönmek zorunda kaldık” dedi.

FESTİVALİN ORTASINDA YOL ÇALIŞMASI MI OLUR?

Festival tarihinin ve yerinin aylar öncesinden belirlendiğini ve buna rağmen festival alanında böyle bir yol çalışması yapılmasının çok yanlış olduğunun altını çizen Adanalılar, “Festivale gelmek zaten büyük bir eziyete dönüşüyor. Çünkü yollar yetersiz. Aracımızı park etmek için Merkez Park’tan uzaklaşmak zorunda kaldık. Ve maalesef tam da festival alanına ulaştık dediğimiz anda karşımıza işte bu durum çıktı. Sonuç burada bir festival var. Festival alanında inşaat olur mu? Yol çalışması olur mu? Eğer burada bir çalışma yapılacaksa ya festivalden önce veya festivalden sonra yapılmalıydı. Festivalin içinde böyle bir şey hiç olmamış” diye konuştu.

Share
518 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.