hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Yörük Türkmenler’den Başkan Çelikcan’a Plaket

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2014 - 16:57

/ 2.038 views kez okundu.
Yörük Türkmenler’den Başkan Çelikcan’a Plaket

SOLEN (4)

 

Bu yıl 12. yapılan Uluslararası Çukurova Yörük Türkmenler ve Hıdırellez Şölenine katkılarından dolayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a Dernek Başkanı İsmail Demirdüzen tarafından teşekkür plaketi verildi.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Bu yıl 12. yapılan Uluslararası Çukurova Yörük Türkmenler ve Hıdırellez Şölenine katkılarından dolayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a Dernek Başkanı İsmail Demirdüzen tarafından teşekkür plaketi verildi.

Sarıçam Piknik Alanında yapılan şölene Adana Valisi Hüseyin Avni Ços, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve vatandaşlar katıldı. Şölene Türk Cumhuriyetlerinden çeşitli gruplar katılarak gösteri yaptılar. Başkan Çelikcan tören alanını gezerek vatandaşlarla sohbet etti.

Törende bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Bizlere geleneklerimizi, göreneklerimizi yaşatıp, güzel etkinlikler yapan Dernek Başkanımız İsmail Demirdüzen’e teşekkür ediyorum. Bu şölen Türkiye Cumhuriyeti ayakta olduğu sürece devam edecektir. Bu mutlu ve huzurlu günlerimizi Cenabı Allah daim kılsın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Huzurumuz, birliğimiz, bozulmadan devam etsin.’ dedi.

Dernek Başkanı İsmail Demirdüzen her yıl yapılan şölenlerin büyüyerek devam ettiğini belirterek emeği geçen bütün herkese teşekkür etti.  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’a ve emeği geçen herkese teşekkür eden Demirdüzen ‘ Bu güzel etkinliğimiz her yıl büyüyerek devam ediyor. Bizlere destek olan bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum.’ şeklinde konuştu.

Şölende Türk Halk Müziği Sanatçısı Oğuz Yılmaz, Mehter Takımı Gösterileri, yerel sanatçılar, folklor ekipleri yaptıkları gösterilerle şenliğe renk kattılar.