hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi Açıldı

Son Güncelleme :

20 Haziran 2014 - 1:08

/ 754 views kez okundu.
Yüreğir Engelli Koordinasyon Merkezi Açıldı

YÜREĞİR (3)

Yüreğir Belediyesi’nin hizmete açtığı Engelli Koordinasyon Merkezi Adana halkının hizmetinde. Genç Engelliler Spor Kulübü ile Yüreğir Belediyesi’nin SODES kapsamında ortak yürüttüğü proje açılışında konuşan Başkan Çelikcan “Engellilerimiz de toplumumuzun birer parçalarıdır” dedi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Yüreğir Belediyesi’nin hizmete açtığı Engelli Koordinasyon Merkezi Adana halkının hizmetinde. Genç Engelliler Spor Kulübü ile Yüreğir Belediyesi’nin SODES kapsamında ortak yürüttüğü proje açılışında konuşan Başkan Çelikcan ‘Engellilerimiz de toplumumuzun birer parçalarıdır.’dedi. En iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirten Başkan Çelikcan ‘Adana’nın tümüne hitap eden bir merkez yaptık. Bununla gurur duyuyoruz, keyif alıyoruz.’ şeklinde konuştu.
Düzenlenen proje kapsamında 75 engelli vatandaşın engelli bireysel kısa film atölyesi, 25 engelli bireye tiyatro eğitimi ve 25 engelli bireyle birlikte ritim atölyesi gerçekleşeceğini ve projenin 1 yıl süreceğini belirten Başkan Çelikcan ‘ Engelli Koordinasyon Merkezimize gelecek olan vatandaşlarımız özel olarak dizayn ettiğimiz araçlarla evlerinde alınıp merkezime getirilmekte, burada düzenlenen etkinliklere katılmaları sağlanmaktadır. Yine aynı şekilde evlerine bırakılmaktadır. Bu etkinlikler sayesinde engelli vatandaşlarımızın evlerinden çıkmalarını sağlamaktayız. Düzenlenen kurslar sayesinde engelli vatandaşlarımız kendilerini ifade edebilmektedirler. Burada birbirleriyle muhabbet edip sosyal hayata karışmaktadırlar.’ dedi.
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın böyle bir hizmeti Adana’ya kazandırdığı için teşekkür eden Genç Engelliler Spor Kulübü Başkanı Celal Karadağ ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’nin Adana’da bir ilk olduğunu belirterek ‘Burayı ilk gördüğümde çok mutlu oldum. Çünkü engelli vatandaşlarımızın çok yönlü olarak faydalanacağı bir yer. Arkadaşlarımız burayı kendi evleri gibi görmektedirler. İnşallah bu uygulama tüm belediyelerimize örnek olur. Engelli vatandaşlarımız bulundukları ilçelerde bu tür etkinliklere katılabilirler.’ diyerek Adana’nın diğer ilçelerinde de bu tür etkinliklerin yapılmasını istedi.