hava 35° Orta
DOLAR 32,8167 % % 0.01
EURO 35,1114 % % -0.29
GRAM ALTIN 2.496,00 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,96 % % 0,25
BITCOIN 63.948,17 % -3.658
SON DAKİKA

Yüreğir Kaymakamı Subaşı’dan Dev Eğitim Atağı

Son Güncelleme :

24 Haziran 2014 - 17:53

/ 582 views kez okundu.
Yüreğir Kaymakamı Subaşı’dan Dev Eğitim Atağı

Kaymakamı Turgut Subaşı’nın Özgün Kariyer Akademi ve Adana İngiliz Kültür Dil Okulları ortaklığıyla  ‘’Beden Dili ve Etkili İletişim’’ semineri Semerkant İlköğretim Okulu Seminer Salonunda akademisyen ve kişisel gelişim uzmanı Hüseyin Düzgün tarafından gerçekleştirildi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı’nın Özgün Kariyer Akademi ve Adana İngiliz Kültür Dil Okulları ortaklığıyla  ‘’Beden Dili ve Etkili İletişim’’ semineri Semerkant İlköğretim Okulu Seminer Salonunda akademisyen ve kişisel gelişim uzmanı Hüseyin Düzgün tarafından gerçekleştirildi. Eğitim Seminerine, Yüreğir ilçe jandarma komutanı Sadık Tatar, ilçe Emniyet Müdürü K.Yücel Gül, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kılıç ile birlikte Kurum Çalışanları katıldı.

SUBAŞI, iletişimin insan hayatında önemli bir yeri olduğuna, Beden Dili ve Etkili İletişim gibi becerilerin Kaymakamlıkta çalışan personelin, ihtiyaç sahibi kişilerin sorunlarıyla bire bir ilgilenmesi ve çözüm bulabilmesi için öğrenilmesi ve geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yüreğir bölgemizde bulunan vatandaşlarımızın isteklerine doğrudan cevap verilebilmesi için kurum çalışanlarımızın farklı eğitim seminerleri ile donanımlı hale gelmeleri için gerekli çalışmaların sürdürüleceğini belirtti.

Akademisyen Kişisel Gelişim Uzmanı Hüseyin Düzgün, İletişim, konuşan bireyin (gönderici) sahip olduğu güdü, gereksinim, algı ve tutumların oluşturduğu duygu, düşünce veya bilgilerin her türlü yolla dinleyici(alıcı) bireye veya bireylere aktarılması sürecidir. Sağlıklı bir toplumun oluşmasında temel olan etkili iletişim kullanıldığında gereksiz gerginlik ve çatışmalar azaldığı gibi zaman kaybı da azalır. Eğer iletişim etkili ise bir kimseden diğer kimseye iletilen düşünce ve duygular bozulmadan diğer kişi tarafından olduğu gibi anlaşılır. Burada anlamların yaratılması, ortaklaştırılması ve paylaşılması süreci vurgulanmaktadır. Toplum içinde yaşayan bireyler birbirleri ile etkileşim içindedirler ve iletişimi kolaylaştıran unsurlar yerine iletişimi zorlaştıran unsurları kullanıyorlarsa aralarında gerginlik ve çatışmalar yaşarlar.

Adana İngiliz Kültür Dil Okulları İngilizce Bölüm Başkanı Kubilay Gündüz, İletişimin yabancı dil öğreniminde ve öğrenme sürecinde de etkili olduğunu söyledi. Global dünyanın kaçınılmaz en önemli sonucu ‘’Rekabet’’ ortamıdır. Bu büyük ve etkili pazar içerisinde kişisel başarısı elde etmek ve ilerlemek söz konusu olduğunda; yabancı dil bilmek ve özellikle ‘’İngilizce’’ konusunda yeterli donanıma sahip olmak bir ayrıcalıktır şeklinde açıklamalarıyla yabancı dil öğreniminin farkındalığına dikkat çekti.