logo

12 Ağustos 2016

Yüreğir’e yeni Hükümet Konağı  

Yüreğir Hükümet Konağı’nın Temel Atma Töreni Vali Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi

yüreğir hükümet konağı (1)

ADANA (GÜNEY HABER)-Yüreğir Hükümet Konağı Hizmet Binası’nın temel atma töreni, Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Yüreğir İlçe Kaymakamı Fatih Genel, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve firma yöneticileri ile davetlilerin katılıyla gerçekleştirildi.

TOPLAM 10 BİN 694 METREKARELİK ALANDA 4 KATLI OLARAK YAPILACAK

Yaklaşık maliyeti 13 milyon 589 bin 453 TL. olan ve yüzde 31,79’luk ihale tenzilatı ile 9 Milyon 270 bin TL’lik bedelle ihale edilen, bodrum, zemin ve 4 katlı olarak planlanan Yüreğir Hükümet Konağı Hizmet Binası’nın toplam 10 bin 694 metrekarelik alanda yapılacağı belirtildi.

YENİ VE MODERN BİNA İLE İLÇEDEKİ KAMU HİZMETLERİ DAHA SAĞLIKLI VERİLECEK

Yüreğir Hükümet Konağı Hizmet Binası’nın temel atma töreninde yaptığı açıklamada, inşaatın tamamlanmasıyla ilçedeki kamu hizmetlerinin daha modern ve sağlıklı bir şekilde verilmesinde önemli bir ivme kazanılacağını ifade eden Vali Mahmut Demirtaş, bitiriliş tarihi 23 Temmuz 2018 olarak planlanan inşaatın planlanan süreden önce tamamlanmasını umduğunu belirtti.

Firma yetkililerinden inşaat planı hakkında ayrıntılı bilgi alan Vali Demirtaş, ‘hayırlı olsun’ temennisiyle emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

Share
570 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.