Adana Güney Haber

MERSİN MEZİTLİ’DE 550 M² TARLA İCRADAN SATILIKTIR

MERSİN MEZİTLİ’DE 550 M² TARLA İCRADAN SATILIKTIR
426 views
05 Nisan 2021 - 1:15

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre: T.C. Mersin 8. İcra Dairesi Mersin Mezitli’de 550 M² Tarlayı  açık  artırma yöntemiyle icra yoluyla satışa çıkardı. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri şöyle: Taşınmaz parsel üçgen şeklinde geometrik yapıda, düz, etrafı kısmen yığma briket, kısmen tel örgü ile çevrili vaziyettedir. Parselin güneyi komşu parsele, kuzey ve doğu cephesi ise imar yollarına (doğu cephesinde bulunan imar yolu henüz açılmamıştır) cephelidir. Diğer bir anlatımla konu parsel kuzey ve doğu olmak üzere iki cephelidir. Parsel içerisinde ekonomik değeri olmayan değişik yaş ve cinste meyve ağaçları (nar, incir, portakal vb.) ile 33,00 m² hacimli su basmanı şeklinde yapılanma olduğu, bu yapılanmanın üzerinde taşınabilir mahiyette 20’lik konteyner yerleştirilmiş olduğu görülmüştür. Buna göre; Zemin Değeri: beher m² değerinin: 900,00 TL/m² olabileceği kanaatiyle, Zemin Değerinin: 550,00 m² x 900,00 TL/m² = 495.000,00 TL hesap edilmiştir. Parsel üzerindeki Subasmanı I. Sınıf A Grubu yapılar kategorisindedir. Yıpranma+eksik işçilik oranı % 10 seviyesindedir. Subasman Değeri: 33,00 m² x 210,00 TL/m² x (1-0,10) = 6.237,00 TL olabileceği hesap edilmiştir.
Konumu: Taşınmaz parsel ilçe merkezinin kuzeybatısında bulunan Gelecek Kolejinin kuşuçuşu yaklaşık 1,65 km batısında konumludur. Bölgede henüz yapılaşma oranı % 50 seviyelerinde olmakla birlikte mevcut yapılar genel olarak eski ve yeni yüksek katlı apartman ve sitelerden ayrıca villalardan oluşmaktadır. Taşınmazın kuşuçuşu yaklaşık yaklaşık 1,50 km kuzeyinde Adana-Mersin Otobanı Kuyuluk Kavşağı Bağlantı Yolu, yaklaşık 750 m batısında Mezitli Mezarlığı ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Kaynak: www. ilan.gov.tr

Ayrıntılı Bilgi için: https://www.ilan.gov.tr/ilan/768826/emlak/tarla-tarim-arazisi-bag-bahce/mersin-mezitlide-550-m²-tarla-icradan-satiliktir-

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -