Adana Güney Haber

Havacılık Tutkunu Öğrencilerin Hayalleri gerçek oldu

Havacılık Tutkunu Öğrencilerin Hayalleri gerçek oldu
10.446 views
18 Temmuz 2020 - 2:45

Adana Orman Bölge Müdürlüğü(OBM) çocukların helikopter meraklarını gidermenin sevincini yaşadı. Havacılık tutkunu olan Adana İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri Saadettin Sarmaz ile Zeki Kaan  Köksal Orman Bölge Müdürlüğüne istekte bulunarak yangın helikopterlerini görmeyi ve incelemek istediklerini ilettiler. Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, çocukların bu isteklerini geri çevirmedi.

(HABER MERKEZİ)-Adana Orman Bölge Müdürlüğü(OBM) çocukların helikopter meraklarını gidermenin sevincini yaşadı. Havacılık tutkunu olan Adana İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri Saadettin Sarmaz ile Zeki Kaan  Köksal Orman Bölge Müdürlüğüne istekte bulunarak yangın helikopterlerini görmeyi ve incelemek istediklerini ilettiler. Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, çocukların bu isteklerini geri çevirmedi.

Havacılığa meraklı olan ve helikoptere binmenin hayalini kuran öğrencilerin bu hayalinin Adana Orman Bölge Müdürlüğü gerçekleştirdi. Adana İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri Saadettin Sarmaz ile Zeki Kaan  Köksal’ın helikopteri inceleme ve helikoptere binme isteklerine olumlu cevap veren Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, çocukların bu sevinçlerine de ortak

Sarıçam Yangın Harekat Merkezindeki yangın söndürme helikopterini yakından inceleme fırsatı bulan Saadettin Sarmaz ile Zeki Kaan  Köksal, kendi yaptıkları çıkartmaları da pilotlara hediye ederek kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Adana Orman Bölge Müdürlüğü personellerine teşekkür ettiler. 

Hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Adana İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri Saadettin Sarmaz ile Zeki Kaan  Köksal; “Bizler havacılık alanında daha çok bilgi sahibi olmak ve bu güzel deneyimi yaşamak için Adana Orman Bölge Müdürlüğü’ne başvurduk. Olumlu cevap alıp almama konusunda endişeliydik ancak kısa sürede olumlu cevap aldık. Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz bu hayalimizi gerçekleştirmemiz için bizlere fırsat verdi. Sarıçam Yangın Harekat Merkezindeki yangın söndürme helikopterini yakından inceledik. Bizimle çok yakından ilgilenen AOBM personellerine ve Bölge Müdürümüz Mahmut Yılmaz’a çok teşekkür ederiz.” dediler.

Misafirlerini makamında ağırlayan Bölge Müdürü Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Orman Bölge Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında kısa açıklamalarda bulundu. Daha sonra öğrencilerle bir süre sohbet eden Yılmaz çeşitli hediyeler takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -