hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

BAŞKAN ÇETİN’DEN KAMUOYUNA DUYURU

Son Güncelleme :

29 Ocak 2024 - 7:57

/ 903 views kez okundu.
BAŞKAN ÇETİN’DEN KAMUOYUNA DUYURU

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin hakkında çıkan bir takım asılsız iddialara kamuoyu açıklaması yaparak yanıt verdi. Başkan Çetin duyurusunda “Bir kısım sosyal medya hesaplarında paylaşılıp, bazı medya kuruluşlarının sitelerinin haber yaptığı, kırmızı bültenle aranan suç örgütü liderliği yapan Ramazan Baygara isimli şahsın şahsımı yıpratma amaçlı iftira ve paylaşımlarına cevap verme gereği duydum.” Dedi.

(HABER MERKEZİ)-Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin hakkında çıkan bir takım asılsız iddialara kamuoyu açıklaması yaparak yanıt verdi. Başkan Çetin duyurusunda şunları söyledi:

“Bir kısım sosyal medya hesaplarında paylaşılıp, bazı medya kuruluşlarının sitelerinin haber yaptığı, kırmızı bültenle aranan suç örgütü liderliği yapan Ramazan Baygara isimli şahsın şahsımı yıpratma amaçlı iftira ve paylaşımlarına cevap verme gereği duydum.

Kırmızı bültenle aranan bu şahsı hayatımda hiç görmedim, tanımadım. Bir takım siyasi rakiplerim tarafından üzerine salındığını tahmin ettiğim şahıs ve suç örgütü 21 Mart 2023 tarihinde şahsıma suikast düzenleyecekken Adana Emniyet Müdürlüğünün istihbaratı sonucu suikast gerçekleşmeden önlendi ve tetikçi yakalandı. Bu suikast teşebbüsünü kimin gerçekleştirdiğini bulmak için araştırma yaptım ve Baygaralar suç örgütü liderinin organize ettiğini öğrendim. Birkaç gün sonra akrabası olduğunu öğrendiğim bir kişinin görüştürmesi sonucu telekonferans sistemiyle yaptığı yaklaşık 10 dakika süren telefon görüşmesi yapıp neden bu teşebbüste bulunduklarını ve olayın nedenini anlamaya çalıştıktan sonra biraz da alttan alarak “Var mı aramızda sıkıntı. Bir düşmanlık varsa ona göre davranayım” dedim. “Sıkıntı yok. Abi kardeşiz” cevabını alınca da, “Laf sahibinden çoğalır. Siz de kimseye bir şey demeyin. Bana soranlara da kimin yaptığını bilmiyorum. Kaçak yapısını yıktığımız ya da iskan sorunu olan biri olabilir derim” diyerek telefonu kapattım.

Ta ki 6 Ekim 2023’te kızıma ait işyeri kurşunlanana kadar herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Bu kurşunlama olayını bu suç örgütünün gerçekleştirdiği ortaya çıkınca Adana Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine giderek şikâyette bulundum. Yaptığım bu şikâyette bu kurşunlama olayından sonra adı geçen çete liderinin itiraf ve tehdit içeren mesajlarını da teslim ettim ve bu yayınladığı telefon görüşmesinden de bahsettim. Dosyada bu söylediklerim mevcuttur. Görevim gereği beytülmala el uzatmayıp halkın malına sahip çıkmamız gerektiğinin bilinciyle hareket ediyorum. Bu bilinçle hareket eden kamu görevlileri, özellikle belediye başkanları maalesef dönem dönem bu tür çıkar amaçlı suç örgütlerinin hedefi haline gelebilmektedir. Ben taviz vermedikçe bu suç örgütü ve lideri tehdit ve şantajlarına dozunu artırarak bugüne kadar devam ettirdiler. Bu şahıs son dönemlerde attığı tehdit mesajlarında beni yıpratacağını, tekrar belediye başkanı yaptırmamak için çalışacağını ve belediye başkanlığım bittiğinde, onun ifadesiyle “Mazbatam elimden düştüğünde” beni öldüreceğini beyan etmektedir. Bu mesajları da Adana Emniyet Müdürlüğü ile paylaştım.

Bu firari, kırmızı bültenle aranan çete liderinin benimle irtibatı bu kadardır. Beni tehdit etmesinden ve şantaj yapmasından başka hiçbir irtibatım olmamıştır. Bahsettiğim her konu dava dosyasında yer almaktadır. Göreve geldikten sonra çıkar amaçlı suç örgütlerine operasyonlar düzenleyip kamuoyunun takdirini kazanan İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Sağlam, tüm çalışma arkadaşlarına, Adana Valiliği ve Adana Emniyet Müdürlüğünü tebrik ediyor, bu yönde çalışmalarının ara vermeksiniz devamını diliyorum.

Belediye başkanlığında 10 yılımı doldurduğum şu günlerde yola çıktığım ilk gün vücudumdaki her su damlasını ter olarak akıtacağım demiştim. Halkın malına ve parasına göz dikenlere fırsat tanımadığım için bu tür çıkar amaçlı suç örgütlerine taviz vermediğim için hedef haline geldim ve bugün de diyorum ki vücudumdaki her kandamlasını akıtacağım. Hayatıma mal olsa da halkın malına el uzattırmayacağım. Tüm gerçekleri Halkımın ve kamuoyunun o tertemiz vicdanlarına havale ediyorum. Saygılarımla.”