logo

27 Aralık 2017

2.El Araçlar Alıcı Bulamıyor

Yılın son günlerini yaşadığımız bu günlerde 2.El araç alım satımı yapan esnaflar piyasanın durgun olmasından, araç satılamamasından yana büyük bir sıkıntı içindeler.

ADANA (GÜNEY HABER)-Yılın son günlerini yaşadığımız bu günlerde 2.El araç alım satımı yapan esnaflar piyasanın durgun olmasından, araç satılamamasından yana büyük bir sıkıntı içindeler.

Dolarda ve euro meydana gelen artışlardan ve kurda yaşanan dengesizlikten dolayı insanların bu sıralar araç almaya pek sıcak bakmamaları esnafı zora sokuyor.

Yaşanan bu durgunluktan olumsuz etkilendiklerini ifade eden 2. el araç alım satımı yapan galerici Yaşar Çam; “Ülke genelinde oto alım satımlarında son günlerde büyük bir durgunluk yaşanıyor. Vergilerin yüksek olması, kurlarda meydana gelen yükselmeler ve benzin, mazota yapılan zamlar insanların araç alma konusunda karamsar olmalarına neden oluyor. Bu durum da bizim iş yapamaz hale gelmemize sebep oluyor. İnsanlar bırakın araç almayı, fiyat sormak için bile gelmiyor.” ifadelerini kullandı.

Günlük sattıkları arabaları haftada satamaz olduklarından dert yanan Yaşar Çam; “Satışların bir anda kesilmesi bizleri büyük bir şoka uğrattı. Bırakın gelip bizlerden galeriden araç satın almayı. İnsanların kendi araçlarını satmak için internet koydukları satılık ilanlarına bile kimse bakmıyor. Birkaç ay öncesine kadar her gün veya iki üç güne bir araba satıyorduk. Ancak yaşanan bu durgunluk sonrasında hiç araç satmadan dükkanı kapattığımız oluyor. İnşallah piyasa bir an önce eski canlı ve hareketli günlerine kavuşur. Temennimiz ve isteğimiz bu yönde.” şeklinde konuştu.

Yeni yoldan umutlu olduklarının altını çizen Çam, yeni yılla birlikte piyasanın canlanacağı inancındayız. Sektör olarak yaşadığımız bu kötü günlerin 2017 yılı ile birlikte bitip gideceğini düşünüyor ve moralimizi bozmamaya çalışıyoruz dedi.

 

Share
795 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.