Adana Güney Haber

Adana OSB’nin Devler Liginde 30 Firması Var

Adana OSB’nin Devler Liginde 30 Firması Var
715 views
18 Ağustos 2020 - 1:23

“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” listesinde 16 firmanın bulunduğu Adana OSB’de, İkinci 500’de 10 firma merkezi Adana olmak üzere toplam da 14 firma yer aldı.

(HABER MERKEZİ)- İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” araştırmasında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB) 10 firma Adana merkezli olmak üzere toplam 14 firma yer aldı. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, sanayinin övünç tablosuna giren firmaları kutladı.

 Coğrafi konumu, lojistik avantajları, uygun arsa fiyatları, en uygun fiyatla doğalgaz, su ve elektrik temini, arıtma tesisleri, altyapı ve üst yapı imkanları ile bir şehirde ne varsa her ihtiyacının karşılandığı birimleri ile yatırımcının cazibe merkezi olan Adana OSB, Türk sanayisinin devler ligindeki firmalarıyla gücüne güç katıyor.

 İSO tarafından her yıl firmaların üretimden net satışları baz alınarak hazırlanan ve sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” listesi,  7’si Adana merkezli toplam 16 firmanın bulunduğu Adana OSB, İkinci 500 Sanayi Kuruluşu listesinde de farkını hissettirdi.

 Türkiye’deki OSB’ler arasında EFQM Mükemmellikte 4 Yıldız belgesini almaya hak kazanan ilk OSB olan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nden merkezi Adana olan 10 firma ve merkezi Adana dışında olup bölgede faaliyette bulunan 4 firma olmak üzere toplamda 14 firma sıralamaya girmeyi başardı.

İKİNCİ 500’DEKİ GURUR LİSTESİ

İkinci 500’e giren ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalar;  Oğuz Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 36’ncı sırada,  Atlasdenim Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 37’nci sırada, Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. 52’nci sırada, Oğuz Gıda San. ve Tic. A.Ş. 141’nci sırada, Bakırlar Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 148’nci sırada, Tat Nişasta İnşaat San. ve Tic. A.Ş. 169’ncı sırada, Chryso-Kat Katkı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. 225’nci sırada, Meltem Kimya ve Tekstil San. İth. İhr. ve Tic. A.Ş. 246’ncı sırada, Polisan Kimya Sanayi A.Ş. 265’ncı sırada, Netafim Sulama Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. 354’ncü sırada, Ulusoy Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 389’ncu sırada, Zahit Alüminyum San. ve Tic. A.Ş. 391’nci sırada, Plaş Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. 474’ncü sırada ve isminin açıklanmasını istemeyen bir firmada listede 136’ncı sırada yer aldı.

 AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, köklü bir sanayi geçmişine sahip olan Adana’dan sıralamaya giren tüm firmaları tebrik ederek, “Ekonominin bel kemiği sanayidir. Sanayisi olmayan bir millet başka milletlerle yarışamaz. Bu nedenledir ki ülkesini seven sanayiciler olarak; her koşulda üretme, istihdam oluşturma ve ihracat ile ülkemiz ekonomisine değer katma çabasındayız” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin