Adana Güney Haber

ADANADA 2.2 MİLYARLIK KAMU YATIRIMI NEREDE

ADANADA 2.2 MİLYARLIK KAMU YATIRIMI NEREDE
189 views
12 Ekim 2021 - 2:26

CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana programında açıkladığı yatırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sümer, “Yapmadıkları ne varsa yaptık diyorlar” dedi.

(HABER MERKEZİ)-CHP Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana programında açıkladığı yatırımlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sümer, “Yapmadıkları ne varsa yaptık diyorlar” dedi.

Orhan Sümer, “Sayın Cumhurbaşkanı Adana’da yaptığı konuşmasında “Adana’ya elimiz boş gelmedik. 2.2 Milyarlık Kamu Yatırımıyla geldik” açıklamasında bulundu. Oysa Adana kamu yatırımlarında en az pay alan otuz büyükşehir arasında son sıralarda bulunuyor. Bahsedilen 2.2 Milyarlık yatırımları Adanalılar olarak göremediğimiz gibi Adana’nın sembol haline gelen, paha biçilmez değerdeki kamu mallarını, arazilerini, binalarını AKP İktidarının nasıl sattığını da hepimiz biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı keşke söylediği gibi yatırımlarla gelseydi. AKP iktidarır gençlerin işsizlik yüzünden şehirden kaçmanın yollarını aradığı bir Adana yarattı. Hangi yatırımlardan bahsediliyor. Kozan yolu halen tamamlanmayı bekliyor. Turizm yatırımları neredeyse sıfır derecesinde. Esnaf AVM’lerin eline terk edilmiş durumda. Stadyum projesinin sorunları halen devam ettiği için trafik felç olmuş durumda. Balon yatırımlar açıklanırken keşke Adana’nın acil çözüm bekleyen konuları da gündeme gelseydi” Dedi.

AKP İKTİDARI ADANA’YA HASTANE YAPTIK DEMESİN. AYIPTIR.

Orhan Sümer, “Ceyhan’da ihalesi 2012 yılında yapılan, iş bitim tarihinin Aralık 2014 olmasına rağmen çeşitli sebeplerle uzayan, aradan geçen 10 yılın ardından resmi açılışı yapılan Ceyhan Devlet Hastanesi yatırım olarak sunuluyor. Ayıptır. 10 sene sonra gelip hastane yaptık diye şov yapmak siyasi iktidara yakışmıyor. Yıllarca hastane ne zaman bitecek. 2 senelik iş neden bu kadar uzadı. Vatandaşlarımız mağdur diye isyan ettik. AKP iktidarı oralı bile olmadı.

Yine Yüreğir ilçemizin Karataş Caddesi üzerinde bulunan 1896 yılından bu yana faaliyet gösteren, 2012 yılında da yıkılan bir hastanemiz vardı. Yüreğir’in yanı sıra, Karataş Ovası’na ve köylerine de hizmet veren  hastanemiz yıkıldı, sözde o da hemen bitirilecekti. Yüzlerce yıl hizmet verenhastaneyi yıkıp, yerine sadece afiş asabildiler” Dedi.

ÜRETİM SAĞLAYACAK YATIRIMLAR LAZIM

Orhan Sümer, “Adana her zaman yatırıma kapılarını açan bir kentimiz olmuştur. Ancak özel sektör yatırımlarını iktidarın yatırımı diye tanıtmak doğru değildir. Devlet eliyle bir yatırım yapılacaksa bu mutlaka üretimi arttıracak, katma değer sağlayacak, iş gücü ihtiyacına karşılık verecek, insanların evlerine ekmek götürmelerini sağlayacak yatırımlar olmalıdır. Gençlerin iş bulamadığı, emeklinin ikinci bir iş aradığı, geçinmenin her geçen gün zorlaştığı bir tabloda kimseye faydası olmayan yatırımlar sadece iktidarın rant ortaklarını mutlu eder” Dedi

MEMLEKETİN HALİNİ UÇAKTAN BAKARAK DEĞİL PAZARDA DOLAŞARAK GÖRÜN

Orhan Sümer, “Tüm vatandaşlarımız devleti yöneten kişilerin memleketlerine gelmelerini, yatırımlar açıklamalarını, iş sahaları yapmalarını canı gönülden ister. Ama yapılmayanı yapmış gibi göstermek, olmayanı olmuş gibi anlatmak devlet adabına yakışmıyor. Adana gibi verimli topraklara sahip bir memleketin insanları artık pahalılık yüzünden tarım ürünlerine ulaşmakta zorluk çekiyor. Vatandaşlar pazarlardan artık sebze meyve topluyor. Akşam sofraya yemek çıkartmak hayat mücadelesi haline gelmiş. Uçaktan bakarak “Adana’dan vazgeçmeyiz” demekle olmuyor. Gelin vatandaşın halini pazarda görün. Çocuğuna harçlık veremeyen babaları görün. İşsizlik yüzünden intihar eden gençlerimizi görün” Dedi.

EKONOMİ ŞAHLANMIYOR, ÇÖKÜYOR

Orhan Sümer, “AKP İktidarının saray sevdalısı yetkilileri her gittikleri açılışta ekonomi şahlanıyor açıklamasında bulunuyor. Döviz kurunun her gün yeni rekor kırdığı yerde bu durum nasıl mümkün olabilir. Milletin aklıyla dalga geçilmemesi gerekiyor. Girdi maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle tarım emekçileri ekmeyi, dikmeyi bırakmış, besiciler, üreticiler hayvancılığı bırakmış, yerli üretim adına hiçbir şey kalmamış, iktidar halen ekonomi şahlanıyor diyor. Vatandaşın gerçekleri ile sarayın pembe tabloları örtüşmüyor.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu