hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Adana’da Birliktelik Vurgusu 

Son Güncelleme :

01 Haziran 2014 - 23:25

/ 518 views kez okundu.
Adana’da Birliktelik Vurgusu 


AW105702

Adana’da yoğun bir programla çeşitli temas ve incelemelerde bulunan Sakaryalı işadamları Sakarya’ya atanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’la görüştü.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana’da yoğun bir programla çeşitli temas ve incelemelerde bulunan Sakaryalı işadamları Sakarya’ya atanan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’la görüştü.
Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) evsahipliğinde Adana’da ziyaretler gerçekleştiren SASİAD Başkanı Aydın Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Günay Güneş, Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Başkanı Metin Kar ile SASİAD üyeleri, Adana ve Seyhan’la ilgili bilgi aldı.
ÇUKUROVA SİFED ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan ile yönetim kurulu üyelerinin yalnız bırakmadığı heyete ziyareti için teşekkür eden Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya heyeti ile erken tanışma imkanı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi. Temasların devam etmesini dileyen Vali Coş, “Farklı şehirlerdeki iş insanlarının birbirleriyle dayanışması, ekonomiyi ve ticareti geliştirir. Bu açıdan bakıldığında önemli bir buluşma olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Vali Coş, Adana iş dünyası ile iyi bir diyalog halinde olduğunu ve Sakaryalı işadamlarının izlenimlerinden de istifade edeceğini kaydetti.

KARALAR: “BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”
Vali Coş’un ardından Seyhan Belediyesi’ne geçen heyet Zeydan Karalar’la görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Çukurova’nın dünyanın en önemli 3 ovasından biri olduğunu vurguladı. Ortasından 3 nehir geçen Adana’nın olağanüstü güzelliklere, sanayi, sağlık ve turizm altyapısına sahip olduğunu ifade eden Karalar, “Hep birlikte hareket ederek, dinamikleri harekete geçirerek Adana’yı eski güzel günlerine kavuşturma hedefindeyiz. Hem bölgemiz hem de Türkiye için Adana’nın gelişimi çok önemli” dedi.
Seyhan’da kendisine gösterilen inanç ve güvene layık olmaya çalışacağını belirten Karalar, “Büyük sorumluluk altındayız. Adana iş dünyasında eski ayrılık ve aykırılıklar geride kaldı. Şimdi birlikte hareket ediyoruz. Bu açıdan bakıldığında Adana büyük bir kazanca sahip. Heyecan ve mutluluk verici bu durum hem sanayiye, hem ekonomiye hem de istihdama yansıyacak ümidindeyim. Biz de belediye olarak üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi.

BAHAR: “İŞBİRLİĞİMİZ GELİŞMELİ”
Vali Coş ve Zeydan Karalar’a misafirperverlikleri için teşekkür eden ve plaket sunan SASİAD Başkanı Aydın Bahar da Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Sakarya’da göreve başlamadan Adana’da görüşmenin mutluluğunu yaşadıklarını ve Sakarya’da Vali Coş’un arkadaşı, kardeşi olacaklarını vurguladı.
Bahar, teknolojinin yoğun yaşandığı günümüzde dünyanın tüm ülkelerinin artık birbirine çok yakınlaştığını ancak Türkiye’nin farklı illerindeki iş dünyasının birbirlerini geç tanımasının üzüntü verdiğini belirtti. Seyhan’ın 56 ilden daha büyük olduğunu ifade eden Bahar, Zeydan Karalar’ın çok önemli bir görevi üstlendiğini hatırlattı. Karalar’ın halk üzerinde iyi bir intiba bıraktığını belirten Bahar, birçok Sakaryalı iş insanının Adana ve Mersin’de faaliyet yürüttüğünü, aynı şekilde Mersin ve Adana ziyaretlerinde Çukurovalılar’ın da Sakarya’da iş yaptığını öğrendiklerini ifade etti. Bahar, “Bundan sonraki süreçte daha çok ziyaretler ve ekonomik, ticari işbirliği içerisinde olacağımıza inanıyorum” dedi.

SÖNMEZ: “HER ALANDA ATILIM YAPMALIYIZ”
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Adana ve Seyhan’ın gelişimi için özveriyle çalıştığını kaydeden ÇUKUROVA SİFED ve ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez ise iş dünyası olarak farklı illere ziyaretlerinin süreceğini, değişik illerden iş insanlarını da Adana’da ağırlamaya devam edeceklerini dile getirdi. Bölgelerin karşılıklı diyalog ve işbirliğinde bulunmasının ülke ekonomisinde hem çeşitliliği hem de katma değeri artıracağına inandığını belirten Sönmez, “Kentimizin ve bölgemizin gelişimi için her alanda atılım içerisinde olmak zorundayız. İki gün boyunca Sakaryalı işadamlarımıza Mersin ve Adana’nın ekonomik potansiyelini tanıtmaya çalışıyoruz. Tarım ve sanayinin kalbi konumundaki Çukurova’nın üst sıralarda yer alması için hep birlikte mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER