Adana Güney Haber

Adanalı kebapçılar zirveyi hedefliyor

Adanalı kebapçılar zirveyi hedefliyor
100 views
03 Ocak 2022 - 8:19

Adana’da kebapçılar bu sene dünyanın en iyi geleneksel yemekleri listesine birinci sıradan girmek istiyor. AB Dünya Et Konseyi Başkan Vekili ve Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Yağmur, “Adana Kebap’ın hak ettiği yer zirvedir” dedi.

ADANA (İHA) – Adana’da kebapçılar bu sene dünyanın en iyi geleneksel yemekleri listesine birinci sıradan girmek istiyor.
Adana Kebap, geçen sene dünyaca ünlü bir internet sitesinde belirlenen dünyanın en iyi 100 geleneksel lezzeti listesine ikinci sıradan girmişti. Birinci lezzet ise İtalya’dan Margherita Pizza olmuştu.
Adana Kebap’ın dünyanın en iyi geleneksel yemekleri arasında ikinci sırada yer alması hem sektör temsilcilerini hem de kebap severleri memnun etmedi.
Bu sene başta Lezzet Festivali’yle tanıtımı daha çok yapılan Adana Kebap için kentteki kebapçılar birinci sırada olmayı bekliyor.
AB Dünya Et Konseyi Başkan Vekili ve Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Yağmur, Adana Kebap’ın hak ettiği yerin birinci sıra olduğunu söyledi. Yağmur, “Kentteki bütün kebapçılarımız tanıtım için çalışmalarını sürdürüyor. İnsanlar başka şehirlerden ve ülkelerden kebap yemeye geliyor. Bu sene birinci sıradan listeye girmek istiyoruz” dedi.
Kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan Yaşar Aydın ise kebap için insanların sıraya girdiğini söyledi. Aydın, “Hafta sonu yoğunluktan insanlar sıra bekliyor. Adana Kebap’ın hak ettiği yer birinci sıradır. Bazı oyunlarla ikinci sıraya itiliyoruz. Bu bir lobi işi ancak bu sene birinci sıradan listeye girmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu