Adana Güney Haber

AloTech kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçti

AloTech kalıcı olarak uzaktan çalışmaya geçti
222 views
23 Ekim 2021 - 2:21

Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, pandeminin başında geçtiği uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirdi. Daha önce tamamı İstanbul’da olan çalışanlar Türkiye’nin 30 şehrine dağılırken, bazı çalışanlar da aralarında Nijerya ve Venezuela’nın da olduğu ülkelerde yaşıyor. Yeni model ile işveren markasını daha da güçlendirdiklerini söyleyen AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Hizmet verdiğimiz alanda en çok tercih edilen şirket olmayı ve bu süreçte tüm çalışanlarımızın yaptığı işten keyif almasını hedefliyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Yurt içinde yakaladığı başarıyı 27 ülkede sürdüren Türkiye’nin en büyük bulut tabanlı çağrı merkezi platformu AloTech, Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının görülmesiyle birlikte geçtiği uzaktan çalışma modelini kalıcı hale getirdi. Böylece AloTech’in 120 çalışanı diledikleri şehirden ve ülkeden çalışma fırsatına sahip oldu.

CENK SOYAK: “UZAKTAN ÇALIŞMA KARARINI ÇALIŞANLARIMIZLA BİRLİKTE ALDIK”

Kalıcı olarak uzaktan çalışma kararını çalışanlar ile değerlendirdikten sonra aldıklarını söyleyen AloTech Kurucu Ortağı Cenk Soyak, “Pandemi ile birlikte başladığımız uzaktan çalışma dönemini son derece verimli geçirdik. Bunun üzerine bunu kalıcı hale getirebileceğimizi düşündük. Çalışanlarımızın çok büyük bir oranının bizimle aynı fikirde olması ve hizmet alanımızın son derece elverişli olması nedeniyle bu modele kalıcı olarak geçmeye karar verdik. Geri dönmemek üzere yapılandırdığımız modeli #benneredeysemAloTechorada mottomuzla sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

“TURNOVER DÜŞTÜ, İSTİHDAM ARTTI”

Uzaktan çalışmayla birlikte çalışanların şehir değiştirmeye başladıklarını belirten Soyak, “Pandemi öncesinde tüm çalışanlarımızın İstanbul’da olması gerekiyordu. Uzaktan çalışmaya geçmemizle birlikte özellikle Ege ve Akdeniz’deki şehirlere taşınmaya başladılar. Bir buçuk senedir İstanbul’a hiç uğramayan çalışanlarımız var. Turnover’ımızda (Çalışan değişim oranı) olumlu yönde değişim oldu. Bunun yanı sıra şehir dışından ve yurt dışından aldığımız başvuru sayısı da ciddi ölçüde arttı. Türkiye’nin 7 bölgesindeki 30 ilde çalışanımız bulunuyor. Şu anda çalışanlarımızın dörtte biri İstanbul dışında. Yurt dışında ise ABD, Fas, İngiltere, Nijerya ve Venezuela’da olmak üzere toplam beş çalışanımız var. Pandemi sürecinde istihdamımızı da yüzde 62 artırmayı başardık” diye konuştu.

“ÇALIŞANLARIMIZIN KEYİF ALMASINI ÖNEMSİYORUZ”

İşveren markası hedeflerine de değinen Soyak şöyle devam etti; “AloTech olarak hizmet verdiğimiz alanda en çok memnuniyet duyulan ve tercih edilen şirket olmayı hedefliyoruz. Bunun yolu da yaptığımız işe güvenirken, iç ilişkilerimizi iyi yönetmekten geçiyor ve biz bu iki konuda da iddialıyız. Bu alandaki ikinci hedefimiz ise ilk hedefimize giderken geçtiğimiz yoldan keyif almak.”

İSTEYEN PAYLAŞIMLI OFİSTE İSTEYEN KARAVANDA ÇALIŞIYOR

AloTech uzaktan çalışamaya geçmesine rağmen İstanbul’daki ofisini kapatmadığı gibi çalışanlarının evleri dışında çalışabileceği alanların sayısını da artırdı. Şu anda çalışanlar İstanbul’daki ofisten, farklı ilçelerde konumlanan üç AloTech karavanından ve İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Mersin olmak üzere toplam beş şehirde bulunan paylaşımlı ofislerden diledikleri zaman yararlanabiliyor.

WELLBEİNG FAALİYETLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Çalışanlarının iyi olma haline önem veren AloTech, uzaktan çalışma döneminde de wellbeing çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eğitim, gelişim ve sağlık destek seminerleri, yoga, zindelik ve spora yönelik aktiviteler, canlı konserler, workshop’lar ve yarışmalar düzenleyen AloTech, İstanbul ofisinin bir bölümünü de müzik sistemi, sahne ve oyun konsolları ile bir sosyal platforma dönüştürdü.

AloTech çalışanlarının yaşadığı şehirler benneredeysemalotechorada.com adresi üzerinden de görülebiliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu