Adana Güney Haber

ASGARİ ÜCRETTEN HER TÜRLÜ VERGİ KALDIRILMALI

ASGARİ ÜCRETTEN HER TÜRLÜ VERGİ KALDIRILMALI
126 views
17 Kasım 2021 - 15:07

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Sendikaların açıkladığı açlık sınırının, asgari ücretin üzerinde olması ve yapılması gereken yeni düzenleme ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Orhan Sümer, “AKP İktidarı milleti açlığa mahkûm etti” Dedi.

(HABER MERKEZİ)-CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Sendikaların açıkladığı açlık sınırının, asgari ücretin üzerinde olması ve yapılması gereken yeni düzenleme ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Orhan Sümer, “AKP İktidarı milleti açlığa mahkûm etti” Dedi.

Orhan Sümer, “Memur-Sen, ekim ayı açlık ve yoksulluk araştırmasını yayınladı. Buna göre, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3.027 TL, yoksulluk sınırı da 8.595 TL. İktidara yakınlığıyla bilinen sendikalar dahi Türkiye’deki açlık sınırının asgari ücretten fazla olduğunu dile getiriyor. AKP iktidarı bundan önceki konularda olduğu gibi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısına cevap vermeli, asgari ücretten her türlü vergiyi kaldırmalıdır.” Dedi.

EMEKÇİNİN ALIN TERİ SARAYIN KASASINI DOLDURUYOR

Orhan Sümer, “Türkiye’de memur, emekli tüm ücretli çalışanlar gibi işçiler de zor durumda. Türkiye’de asgari ücretle çalışan yaklaşık 7 milyon işçi açlık sınırının altında hayat mücadelesi veriyor. Dolar kurunun sürekli rekor tazelemesiyle asgari ücretlinin aldığı maaş her geçen gün eriyor. Diğer yanda ise masrafları sürekli artan bir Saray iktidarı var. Emekçinin alın terinden kesilen vergiler, Sarayın kasasını dolduruyor.” Dedi

ASGARİ ÜCRETTE GÖSTERMELİK DEĞİL, İHTİYACA YÖNELİK ARTIŞ YAPILMALI

Orhan Sümer, “Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum bellidir. Bu şartlarda, bu rakamlarla asgari ücretle yaşamak mümkün değildir. Türkiye’de neredeyse her 10 işçiden 6’sı asgari ücretle çalışıyor. Hayat pahalılığı bu kadar artmışken, gıda ürünlerine her gün zam üzerine zam gelirken asgari ücrete göstermelik değil ihtiyaca yönelik artış sağlanmalıdır. Aksi olduğu halde toplumun büyük bölümü açlığa terk edilmiş demektir.” Dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu