Adana Güney Haber

“BARIŞ ALTINI DÜŞÜRÜR”

“BARIŞ ALTINI DÜŞÜRÜR”
201 views
05 Nisan 2022 - 12:20

Nomanoğlu Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Nomanoğlu, Ukrayna-Rusya savaşının devam etmesinin altın fiyatlarını yükselteceğini, savaşın bitmesinin ise fiyatları düşüreceğini söyledi.

(HABER MERKEZİ)-Nomanoğlu Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Nomanoğlu, Ukrayna-Rusya savaşının devam etmesinin altın fiyatlarını yükselteceğini, savaşın bitmesinin ise fiyatları düşüreceğini söyledi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın savaşın sonlanması İçin üstün gayret gösterdiğini söyleyen Hüseyin Nomanoğlu, bunun ekonomiye olumlu yansıdığını ve İstanbul müzakerelerinde bazı konularda mütabakata varılması ile altın ve dövizin düşüş gösterdiğini vurguladı. 

İstanbul’da yapılan ve olumlu geçen müzakerelerin altın fiyatını düşürdüğüne değinen Hüseyin Nomanoğlu, “Savaş çıkmadan önce gram altın fiyatı 840 TL seviyelerinde olurken, savaşın çıkmasıyla birlikte altının gram fiyatı 960 TL seviyelerini gördü. İstanbul’da yapılan ve olumlu geçen görüşmeler sonucu altın fiyatları 885 TL seviyesini gördü. Olumlu bir görüşmede böyle olursa savaşın bitmesi ile altın fiyatlarındaki düşüş devam eder” dedi.

KANADA YENİ PAZAR OLDU

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Altın ve Mücevherat fuarında yurt dışından önemli bağlantılar yaptıklarına değinen Hüseyin Nomanoğlu, “Avrupa’nın birçok ülkesi ile çalışıyoruz ama fuarda ilk defa Kanada’ya ihracat yapacak anlaşmalar gerçekleştirdik. Ülkemize altın ihracatı ile de döviz girdisi sağlamaya çalışıyoruz. Savaş istemiyoruz inşallah biran önce barış sağlanır” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu