Adana Güney Haber

BEBEK KIYAFETLERİ CEP YAKIYOR

BEBEK KIYAFETLERİ CEP YAKIYOR
93 views
28 Ekim 2021 - 13:39

Hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte bebekler için riskli dönemler başladı. Bebeklerine kışlık kıyafet almak için alışverişe çıkanlar ise yükselen fiyatlar karşısında ateş püskürdü.

(HABER MERKEZİ)-Hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte bebekler için riskli dönemler başladı. Bebeklerine kışlık kıyafet almak için alışverişe çıkanlar ise yükselen fiyatlar karşısında ateş püskürdü.

Adana’da Sonbahar mevsimi ile birlikte havalar yavaş yavaş serinlemeye başlarken, özellikle bebekler için dikkat edilmesi gereken sürece girildi. Bebekleri için kışlık kıyafet alışverişine çıkan vatandaşlar gördükleri fiyatlar karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Normalde bebek kıyafetlerinden yetişkin kıyafetlerinin daha pahalı olduğunu söyleyen vatandaşlar, bu yıl bebek kıyafetlerin daha yüksek fiyatlardan satıldığını ileri sürdü.

Bebek mağazalarındaki fiyatların cep yaktığını söyleyen Nebahat Göktürk isimli vatandaş, “Bebek kıyafetlerinin daha ucuz olması gerekiyor. Çünkü yetişkin kıyafetlerine göre daha az kumaş ve malzeme kullanılıyor. Ancak bizim ülkemizde maalesef tam tersi bir durum yaşanıyor. Bebeklere ait ne varsa hepsi yetişkinlerinden daha pahalı. Ancak bunun neden böyle olduğunu bizler anlamıyoruz. Sadece toplum olarak çocuklarımıza çok değer veriyoruz. Bazen yemiyoruz yediriyoruz, içmiyoruz içiriyoruz, giymiyoruz giydiriyoruz. Acaba toplum olarak göstermiş olduğumuz bu hassasiyetten dolayı mı böyle oluyor, doğrusu düşünmeden geçemiyorum” dedi.

Mağaza mağaza dolaşarak fiyat araştırması yaptıklarını söyleyen Göktürk, “Hangi mağazada hangisini uygun bulursak onu alıyoruz. Aksi halde bebek kıyafetlerinin yanına yaklaşamıyoruz. Bu konuda devlet yetkililerinden yardım bekliyoruz. Çünkü ülkemizde bebeklerle ilgili birçok şey fırsatçılığa dönüşmüş durumda.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu