Adana Güney Haber

Dijitale, teknolojiye yoğunlaşan Adana’ya ihtiyaç var

Dijitale, teknolojiye yoğunlaşan Adana’ya ihtiyaç var
334 views
21 Ağustos 2020 - 1:59

Vali Süleyman Elban, Adana’nın artık ‘verimli topraklarımız, sanayi kültürümüz’ diye övünmeye değil, değer yaratacak icraata ihtiyacı olduğunu söyledi. Girişimcilik Ekosistemi Derneği (GED) yöneticilerini kabul eden Vali Elban, “Tarımdan sanayiye her alanda dijitalleşme ve teknolojiyle adımlar atan bir Adana için hep birlikte çalışmamız gerekiyor” dedi.

(HABER MERKEZİ)- Adana Valisi Süleyman Elban, Girişimcilik Ekosistemi Derneği Başkanı Esra Özden, Yönetim Kurulu Üyeleri Şahin Mangtay ve Gürtan Ergene’yi makamında kabul etti. Adana’nın değer üretimi anlayışında değişime ihtiyaç duyulduğunu belirten Vali Elban, “Toprağı Çukurova kadar verimli olmadığı halde tarımda bizden daha fazla gelir elde eden şehirler ülkeler var. Sanayi tarihi bizden köklü olmayan şehirler endüstride bizden daha fazla kazanç elde ediyor ve hızla büyüyorlarsa bizim yeni hamlelere ihtiyacımız var. Bu hamleler, yenilikçi girişimciliktir, inovatif yatırımlardır, katma değeri yüksek üretimdir. Geçmişle övünme yerine dijitalleşme ve teknolojiye daha fazla yatırım yapan, icraatçı bir Adana için sizlerle birlikte çalışacağız” dedi.

HEDEF GLOBAL İŞ FİKİRLERİ

GED Başkanı Esra Özden de 4 yıl önce kurdukları Girişimcilik Ekosistemi Derneği’nin birincil hedefinde yeni nesil girişimcilikte global markalar çıkarmak olduğunu belirterek, “Özellikle üniversiteli gençlerimizin inovatif girişimciliğe yönlendirilmesi, onların büyükşehirlere ya da yurtdışına gitmek yerine bölgede kendi iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda çalışmalar yapıyoruz. Girişimci adayı, mentor, yatırımcı zincirini kurarak bir ekosistem çalıştırıyoruz. Bölgede kuluçka merkezleri kurmak, tarımın, endüstrinin, medikalin ve yazılımın katma değeri yüksek spesifik alanlarında iş fikirlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Sayın Valimizin bu alana olan ilgi ve hassasiyeti hepimiz için moral oldu. Desteğinizle söylediğiniz hedeflere ulaşma çerçevesinde daha etkin olacağımızı biliyoruz” diye konuştu.      

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin