logo

Domates de fiyatlar yükseliyor

Geçen yıl fiyatının yüksekliği ile dikkatleri üzerine çeken domates bu yaz fiyatının ucuzluğu ile vatandaşları sevindirmişti. Yeni yılın ilk haftalarına kadar da fiyatının düşüklüğü ile vatandaşların rahat bir şekilde alışverişini yapabildikleri domates, son günlerde ise fiyatının yüksekliği ile dikkat çekiyor.

(HABER MERKEZİ)-Geçen yıl fiyatının yüksekliği ile dikkatleri üzerine çeken domates bu yaz fiyatının ucuzluğu ile vatandaşları sevindirmişti. Yeni yılın ilk haftalarına kadar da fiyatının düşüklüğü ile vatandaşların rahat bir şekilde alışverişini yapabildikleri domates, son günlerde ise fiyatının yüksekliği ile dikkat çekiyor.

Uzun zamandan bu yana fiyatının düşüklüğü ile vatandaşların rahat rahat alışverişini yaptıkları domates de fiyatlar yeniden tırmanışa geçmeye başladı. Son günlerde pazar ve manavlarda domatesin kilosunun 4 lira ile 6 lira arasında satılmaya başlanması karşısında fiyatları yüksek suman vatandaşlar da domates alımlarını azaltmaya başladı.

Şuanda Adana Halinde domatesin kilosunun 2 lira ile 4 lira arasında değişen fiyatlardan satıldığını bu fiyatların hali ile pazarlara da yansıdığını kaydeden Pazarcı Esnafı Kamuran Yeşil; “Domates ucuzluğunun ardından fiyatları yeniden artmaya başladı. Domates uzun bir zamandır çok ucuz fiyatlardan satılıyordu. Aslına bakacak olursanız geçen yılın fiyatları ile karşılaştırıldığında fiyatlar yihe de uygun seviyelerde. Uzun zamandan beri domatesi ucuz alan vatandaşlara bu fiyatlar biraz yüksek geldi. Şuanda domatesin türüne göre değişmekle birlikte Adana halinde domates fiyatları 2 lira ile 4 lira arasında satılıyor. Bu fiyatlar pazarlarda ve manavlarda artan bir şekilde vatandaşa yansıyor.” ifadelerini kullandı.

Fiyatların çok fazla artacağını tahmin etmediklerini kaydeden Pazarcı Esnafları; “Fiyatlar anlık değişebiliyor ancak bu fiyatların mevsimden kaynaklı olarak arttığını düşünüyoruz fiyatların bu rakamların üzerine çok da çıkacağına inanmıyorum. Zaten pazarın geneline bakacak olursanız tüm ürünlerin fiyatlarında bir artma olduğunu göreceksiniz. Bu durum tamamen havaların durumundan kaynaklıdır ve kısa bir süre domates de dahil olmak üzere fiyatların normal seviyelerine döneceğine inanıyoruz.” diye konuştular.

Share
453 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.