Adana Güney Haber

ENERJİDEN TASARRUF SAĞLIYOR

ENERJİDEN TASARRUF SAĞLIYOR
119 views
23 Ağustos 2021 - 1:54

Evlerde kullanılan güneş enerjileri, elektrik enerjisinden tasarruf etmenin yanı sıra zamandan da yine insanlara tasarruf sağlıyor. Son teknoloji ile üretilen vakum tüplü güneş enerjisi tüm gün boyunca güneş ışınlarını dik bir şekilde alırken, vakum tüpleri sayesinde kışın ısınan suyun da soğumasını engelliyor.

(HABER MERKEZİ)-Evlerde kullanılan güneş enerjileri, elektrik enerjisinden tasarruf etmenin yanı sıra zamandan da yine insanlara tasarruf sağlıyor. Son teknoloji ile üretilen vakum tüplü güneş enerjisi tüm gün boyunca güneş ışınlarını dik bir şekilde alırken, vakum tüpleri sayesinde kışın ısınan suyun da soğumasını engelliyor.

Elektrik enerjisinden tasarruf etmenin en önemli yöntemlerinden bir tanesi olan güneş enerjisi, insanların gün boyu banyoda, mutfakta ve lavaboda ihtiyaç duydukları sıcak suyu karşılıyor. Güneş enerjisinden her insanın mutlaka yararlanması gerektiğini belirten güneş enerjisi ustası Mehmet Ali Kocataş, “Adana gibi yılın her günü güneşli olan bir memlekette güneş enerjisi kullanmayan aileler büyük kayıptalar” dedi.

Son teknoloji ile üretilen vakum tüplü güneş enerjisinin, cam panelli güneş enerjisine göre daha avantajlı olduğunu belirten Mehmet Ali Kocataş; “Vakum tüplü güneş enerjileri, tüm gün boyunca güneş ışınlarını dik bir şekilde aldığı için, suyun ısınmasını daha da kolaylaştırıyor. Cam panelli güneş enerjileri sadece gün ortasında güneş ışınlarını dik alabiliyorlar. Bu açıdan bakıldığında vakum tüplü güneş enerjilere çok daha verimli olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca kışın soğuk ve rüzgarlı havalarda yeni sistem güneş enerjileri vakumları sayesinde, ısınan suyun soğuk hava ile temas edilmesini önlüyor ve bu sayede ısınan suyun soğumasını önlüyor.” diye konuştu.

Adana’nın yıl boyunca hemen hemen her gün az da olsa güneş aldığını belirten Kocataş, “Buna rağmen bazı evlerde güneş enerjisi bulunmuyor. Özellikle kiraya verilen evlerde güneş enerjisi bulunmuyor. Eğer kiraya verilen evlerde güneş enerjisi varsa da, güneş enerjisi sistemi bozuk oluyor. Güneş enerjisinden yararlanamayan aileler için bu durum büyük bir kayıp ve israf. Elektrik enerjisinden tasarruf etmenin en önemli yolu, güneş enerjisidir.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin