Adana Güney Haber

Fıstık çamları ekonomiye kazandırılacak

Fıstık çamları ekonomiye kazandırılacak
182 views
11 Şubat 2021 - 1:54

Adana’nın Kozan ilçesinde 403 hektarlık alandaki fıstık çamlarının ekonomiye kazandırılması için bölgede temizlik ve kesim çalışmasına başlandı.

ADANA (İHA) – Adana’nın Kozan ilçesinde 403 hektarlık alandaki fıstık çamlarının ekonomiye kazandırılması için bölgede temizlik ve kesim çalışmasına başlandı.
Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Bulduklu, Çandık, Kıbrıslar, Kuyuluk ve Oruçlu mahalleleri ile birlikte çalışmaların yürütüldüğü Ferhatlı Mahallesindeki çalışmaları yerinde inceledi.
Fıstık çamı alanındaki temizlik ve kesim alanlarındaki işçiler ile bir araya gelen Başkan Özgan yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Yasası ile Kozan Belediyesi mülkiyetine giren bu alanlarda bizde köylü vatandaşlarımıza burayı ihaleye vererek buranın temizliği ve sık olan ağaçların kesimi yapılıyor. İlerleyen zamanlarda fıstık çamı kozalağı hasadını yaparak Kozan’a ülkemize köyümüz ekonomisine katkıda bulunacağız. Şu anda bu alanda verim çok düşük çok sık dikilmiş. Sık dikilen alanlarda Orman Müdürlüğünden alınan izinler ile de seyreltme işlemleri yapılıyor” dedi. rus porno

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin