hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

“Kadınlara istihdam sağlayarak yetenek havuzunu geliştirebiliriz”

Son Güncelleme :

09 Şubat 2017 - 0:40

/ 415 views kez okundu.
“Kadınlara istihdam sağlayarak yetenek havuzunu geliştirebiliriz”

Adana’da kadın patronlarla bir araya gelen TEB KOBİ Bankacılığı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Simla Ünal:

 

“Kadınlara istihdam sağlayarak yetenek havuzunu geliştirebiliriz”

 

Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’nin kadın odaklı tek yatırım platformu olan Arya Kadın Yatırım Platformu işbirliğiyle kadın patronlarla buluştu.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-TEB Kadın Bankacılığı, kadın patronların potansiyellerini açığa çıkarabilmelerine destek olmak amacıyla Arya Kadın Yatırım Platformu işbirliğiyle Adana’da kadın patronlarla buluştu.

Kadın Bankacılığı ile kadın patronları desteklemek ve iş hayatındaki varlıklarını güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’nin kadın odaklı tek yatırım platformu olan Arya Kadın Yatırım Platformu işbirliğiyle kadın patronlarla buluştu. TEB KOBİ Bankacılığı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Simla Ünal ve Arya Kadın Yatırım Platformu kurucusu Ahu Serter’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik Adana Ticaret Odası’nda gerçekleşti.

Arya Kadın Platformu ile birlikte düzenledikleri bu anlamlı etkinlikte Adana’da olmaktan mutluluk duyduklarını da ifade eden TEB KOBİ Bankacılığı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Simla Ünal, “Adana, Çukurova Bölgesi’nin ticaret merkezi olmasının yanı sıra, kadınların işgücüne yoğun katılımı ile de ön plana çıkan bir şehrimiz. Etkinliğimizin iş kadınlarımızın sürdürülebilir iş hedeflerine ulaşmasında ve rekabette avantaj elde etmesinde katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

Ünal yaptığı konuşmada bilimden sanata spordan teknolojiye eğitime kadar birçok farklı alanda başarılı kadınların hikayelerinde yola çıkarak ekonomiye ve topluma kattıkları değerleri anlatarak, “Kadınlara istihdam sağlayarak yetenek havuzunu geliştirebiliriz” diye konuştu. Ünal, “Tüm dünyada cinsiyet eşitliğini sağlamak, 2025’te 28 trilyon dolar ek GSMH elde etmek demek. Bu rakam bugünkü ABD ve Çin ekonomilerinin toplamına eşit. İş hayatında cinsiyet eşitliğini sağlayarak sadece 10 yıl içinde ekonomiyi yüzde 26 büyütebiliriz. 2 bin 700 girişimciyle gerçekleştirilen Küresel İstihdam Yaratma 2016 Araştırma Raporu’na göre kadın patron şirketleinin iş gücünde gelecek yıl yüzde 10.9, erkeklerde yüzde 8.3 oranında büyüme bekleniyor” dedi. Ünal, sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın işgücünün ekonomideki yeri giderek artarken, kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında bazı halkaların eksik olduğunu görüyoruz. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak, 10 yıldan bu yana KOBİ Bankacılığı’nda benimsediğimiz ve bizi sektörde farklılaştıran ‘Danışman Banka’ anlayışımızı Kadın Bankacılığı alanına taşıdık. TEB Kadın Bankacılığı ile kadın patronlara odaklanarak, onların iş hayatındaki ihtiyaçlarını bütünlüklü bir hizmet anlayışıyla ele alarak kendilerine özel çözümler geliştirmek üzere çalışıyoruz.”

Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter ise “Hayatta başarılı olmuş ve iyi yerlere gelmiş kadınların en önemli önceliği kendinden sonra gelen kadınlara hayallerine ulaşmaları için destek vermek olmalıdır” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra etkinlik, Fatoş Büyükkuşoğlu 2016 Güçlü Kadın Ödülü Töreni ile devam etti. Dünyaca ünlü başarılara imza atan MIT ve Harvard Genç Akademi Üyesi, Giyilebilir Kalp Pili mucidi, Türk bilim kadını Canan Dağdeviren ödülünü aldıktan sonra bir konuşma yaptı.

Canan Dağdeviren, “Benim için bilim, uğraşmak demek; sonsuz aşk demek; tutku demek; hayattaki en hakiki mursit demek; insanliga sunulan karşılıksız hizmet demek. Her alanda olduğu gibi, bilimde de kadin olmak zor. Özetle, kadının kendisi olmasi, ‘kadın’ olması en büyük zorluk. Fakat kadın olmak demek, asla pes etmeyecek kadar ‘delikanlı’ olmak demektir” dedi.

Programın ilk bölümünde ActionCOACH İşletme Koçu Ayşegül Akşak moderatörlüğünde gerçekleşen “Fark Yaratan Kadın Patronlar” panelinde Bin Yaprak kurucusu Melek Pulatkonak, Surgitate kurucusu Özge Akbulut ve Mucit Ana Bilge Kum başarı hikayelerini paylaştı.

İkinci bölümde ise Güvensan Kurucu Ortağı Münteha Adalı moderatörlüğünde gerçekleşen “Kadın Patronların Gizli Kahramanları” panelinde Arya Kadın Platformu kurucusu Ahu Serter, Art Department Kurucusu Gamze Büyükkuşoğlu ile AGİAD Yönetim Kurulu Başkanı ve Adalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Gülümsün Adalı başarılarının arkasındaki gizli kahramanların hikayelerini anlattı.

KADIN PATRONLARA YÖNELİK ÜRÜN VE HİZMETLER

TEB Kadın Bankacılığı, işletmelerini büyütebilmeleri için gereken bilgiye ulaşma, yeni pazarlara erişim, networking kurma gibi kilit konularda kadın patronlara özel eğitim, danışmanlık ve mentorluk alma olanakları sunuyor. Bu sayede kadın patronlara iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları konusunda bütünlüklü bir destek veren TEB, kadın patronların global dünya ile rekabet edebilecek seviyeye ulaşması ve istikrarlı bir büyüme elde edebilmeleri için finansmana erişimlerini de kolaylaştırıyor.

Bu yönde maddi teminatsız kredi ve özel finansman paketleri geliştiren TEB, Kadın Patrona Özel EBRD Kredisi, KGF Kadın Patron Destek Kredisi, Altın Teminatlı Kredi, Kadın Bankacılığı Masraf Paketi, Kadın Bankacılığı Ürün Paketi gibi avantajlı bankacılık hizmetlerinin biraraya getirildiği özel masraf paketleri sunuyor.

 

 

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

ÇOK KAZANANLAR

ÇOK KAYBEDENLER

İŞLEM GÖRENLER