logo

14 Aralık 2017

Karcı: “Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Adana İş Kadınları Derneği yöneticilerinin ziyaretinde konuşan KOSGEB Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı, Girişimci kadınlara pozitif ayrım yaptıklarını, kuracakları işlerde %80 destek olduklarını söyledi.

ADANA (GÜNEY HABER) – KOSGEB Adana İl Müdürü Mücahit Alper Karcı, girişimci kadınlara pozitif ayrım yaptıklarını, kuracakları işlerde yüzde 80 destek olduklarını söyledi.
Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, Yardımcısı Süheyla Gergin, Genel Sekreter Berman Mantı, Sayman Nilgün Ekmekçi, YK Üyesi Ayşe Aslan ve Proje Komisyon Üyesi Ayfer Köni ile birlikte KOSGEB Adana Müdürlüğüne yeni atanan Mücahit Alper Karcı’yı ziyaret etti.
Her dönem KOSGEB ile iletişim içerisinde olduklarını ifade eden İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, iş hayatına atılmak isteyen her kadının teşvikler konusunda bilgilendirilmesinden yana olduklarını söyledi.
KOSGEB Adana İl Müdürü Mücahit Alper Karcı ise önceki müdür Hüseyin Şen’in bıraktığı iyi izlenimleri devam ettirerek üzerine iyi birşeyler koyarak geliştirme amacında olduklarını ifade etti.
Girişimcilik Destek Programı kapsamında kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Karcı, “Kadınların kuracakları işlerde yüzde 80 destek veriyoruz. Bu bulunmaz fırsat mutlaka değerlendirilmeli. Her türlü kolaylığı tüm çalışma arkadaşlarımızdan bulabilirler. İŞKAD olarak bu konuda bizleri teşvik edeceğinize inancım tamdır. İŞKAD, iş yaşamına dahil olmak isteyen kadınlara önemli rol oynamaktadır. Özellikle FETÖ’nün dernekçilikte açtığı yara, siz iş kadınlarının faaliyetlerini daha fazla arttırmasıyla iyileştirilebilir. Kadınlarımızın iş hayatına atılması dernek, vakıf ve cemiyetlerde yer alması, iş dünyasında ivme kazanmalarına yardımcı olur. Bu sebeple sizin gibi derneklere ve faaliyetlere ihtiyaç vardır” diye konuştu.

Share
404 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.