Adana Güney Haber

KDV VE ÖTV İNDİRİMİNİ YENİDEN İSTİYORUZ

KDV VE ÖTV İNDİRİMİNİ YENİDEN İSTİYORUZ
127 views
28 Ekim 2021 - 13:42

Beyaz eşya ve mobilyada yapılan KDV ve ÖTV indirimini yeniden istediklerini belirten beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, en azından KDV’nin yüzde 18’den 8’e sabitlenmesini istiyor.

(HABER MERKEZİ)-Beyaz eşya ve mobilyada yapılan KDV ve ÖTV indirimini yeniden istediklerini belirten beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, en azından KDV’nin yüzde 18’den 8’e sabitlenmesini istiyor.

Beyaz eşya ve mobilya ürünlerinden alınan KDV ve ÖTV indirimi yeniden gündeme geldi. Geride bıraktığımız yıllarda uygulanan ve uygulandığı süreçte piyasada canlılık oluşturan vergi indirimlerinin yeniden yapılmasını isteyen beyaz eşya ve mobilya satıcıları bu sayede piyasada yeniden bir canlılık oluşturmayı umut ediyor. Fiyatların ucuzlaması ile birlikte satılar ürün miktarında büyük artış yaşanırken hem beyaz eşya satıcıları, hem de mobilya satıcılara yapılan indirimin devam etmesini istiyor.

Vergi indirimlerinin uygulandığı dönemde satışlarda büyük bir artış yaşandığını belirten Ergin Tarlacı, “Yapılan indirimler sonrasında satışlarımız artmıştı. Şuanda gerek döviz kuru gerekse de diğer ekonomik nedenlerden ötürü mobilya ve beyaz eşya gruplarında fiyatlarda ciddi artışlar yaşandı. Yaşanan fiyat artışlarından dolayı vatandaşlar alışveriş yapmaya sıcak bakmıyor. Fiyatları düşüremiyoruz ancak yeniden uygulamaya konacak vergi indirimleri ile birlikte piyasada yeniden bir canlılık yakalayabiliriz.” dedi.

Satışlarda şuanda durgunluk yaşandığına değinen Tarlacı, “Yaz mevsiminde düğün sezonu ile birlikte bir canlılık olduğunu ifade edebilirim ancak Eylül ayından itibaren neredeyse hemen hemen her gün satışlarımız oldu. Demek ki, fiyatlar yüksek olduğu için kimse alışveriş yapmak istemiyor. Piyasadaki canlılığın yeniden artması için bizler vergi indirimlerini çok önemsiyor ve yeniden gündeme alınmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    marmaris tekne turu