logo

04 Aralık 2017

Kış pazarında ucuzluk

Haftalık mutfak alışverişini yapmak için semt pazarına giden vatandaşın bu hafta yüzü güldü. Domatesin dışında diğer ürünlerin fiyatından memnun kalan vatandaşlar pazar arabasını gönül rahatlığı ile doldurdu.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Haftalık mutfak alışverişini yapmak için semt pazarına giden vatandaşın bu hafta yüzü güldü. Domatesin dışında diğer ürünlerin fiyatından memnun kalan vatandaşlar pazar arabasını gönül rahatlığı ile doldurdu.

Hafta içinden itibaren etkili olan sağanak yağış sonrasında sebze ve meyve fiyatlarında büyük ucuzluk yaşandı. Haftalık mutfak alışverişini yapmak için semt pazarlarına giden vatandaşlar, sebze ve meyve fiyatlarından memnun kaldı. Domates ve muz dışında tüm ürünlerin oldukça ucuz olduğunu söyleyen vatandaşlar kış mevsimi boyunca fiyatların aynı kalmasını istedi.

Kış ucuzluğu semt pazarlarına yansıdı. Haftalık sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak için semt pazarının yolunu tutan vatandaşlar bu hafta pazar fiyatlarından memnun kaldı. Özellikle Adana etkili olan sağanak yağış sonrasında bu kadar ucuza meyve ve sebze fiyatı beklemediklerini söyleyen vatandaşlar, “Domates ve muz dışında her şey çok ucuz. Özellikle sebzelerden bol bol aldık çünkü sudan ucuz. İnşallah fiyatlar bu ayarda kalır ve ucuz ucuz meyve sebze tüketmeye devam ederiz.” dedi.

 DOMATES VE MUZ DA FİYATLAR DÜŞMEDİ

Bu hafta Adana’nın merkez Sarıçam İlçesi Gültepe Mahallesi’ndeki perşembe pazarında 1 kilo soğan ve patates 75 kuruş ile 1 TL’den, 1 kilo sarımsak 4 TL’den, 1 kilo domates 3 TL’den, 1 kilo kabak 1 TL’den, 1 kilo havuç 1 TL’den, 1 kilo turp 50 kuruştan, 1 kilo elma 1,5 TL’den, 1 kilo mandalina 1 TL’den, 1 adet lahana 2 TL ile 2,5 TL’den, 1 bağ pırasa 1 TL’den, 1 kilo ıspanak 2,5 TL’den, 1 adet marul 1 TL’den ve maydanoz, tere, nane, yeşil soğan ile dereotu gibi yeşilliklerin ise 4 adedi birden 1 TL’ye satıldı.

 SATIŞLAR PAZARCI ESNAFINI DA MEMNUN ETTİ

Pazarda meyve ve sebze fiyatlarının ucuz olmasından pazarcı esnafı da memnun kalırken, ürünlerini daha kolay satmanın keyfini yaşadı. Bu hafta pazarda her ürünün ucuz olduğunu belirten pazarcı esnaflarından Mustafa Ateş, “Ucuz fiyattan ürün satmak kolay oluyor. Pazara getirmiş olduğumuz ürünlerin büyük bir bölümünü sattık. En azından getir götür ile çok fazla uğraşmadık. Sonuçta bizler ne kadar çok satarsak o kadar çok kazanıyoruz. Fiyatlar düşse de, yükselse de pazarcı esnafının kar marjı aynıdır.” dedi.

Share
300 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.